Ogłoszenia duszpasterskie 2.10.2016

XXVII Niedziela zwykła

2 października 2016 r.

Dzisiaj po sumie o godz. 12.00 zmiana tajemnic w kołach Żywego Różańca. O godz. 18.00 nabożeństwo różańcowe (codziennie różaniec odmawiany jest wspólnie 2 razy : o 8.30 – prowadzi wspólnota Żywego Różańca i o 17.00, a w sobotę i niedzielę o 18.00 nabożeństwo różańcowe). Dzieci otrzymują za uczestnictwo w różańcu obrazki, które wklejają na planszę.

We wtorek 4.10. - św. Franciszka z Asyżu.

W środę 5.10. – św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy. Po mszy o 9.00 Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy.

W czwartek 6.10. – I czwartek miesiąca modlitwa o nowe i dobre powołania kapłańskie i zakonne. Od 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez wspólnotę MB Królowej Pokoju. O 17.00 różaniec i o 17.30 msza św.

W piątek 7.10. NMP Różańcowej. Jest to I piątek miesiąca. Po mszy o 9.00 odwiedziny chorych z Komunią św. Od 16.30 okazja do spowiedzi, o 17.00 nabożeństwo różańcowe i litania do NSPJ. O 17.30 msza pierwszo piątkowa i po mszy Koronka do Miłosierdzia Bożego.

W sobotę 8.10. Inauguracja roku w WSD w Świdnicy. O 9.00 msza w Katedrze. Również w tym dniu epilog pieszej pielgrzymki do Bardo Śl.

W przyszłą niedzielę z racji II niedzieli miesiąca zbiórka ofiar na dalsze prace remontowe w naszym kościele. Koperty z nadrukiem parafialnym są do wzięcia przy wyjściu. W tych kopertach albo przez konto parafialne (jest na kopercie) możemy złożyć nasz dar na ten cel. Zbieramy na dokończenie organów, na dalszy wystrój wnętrza świątyni i stacje Drogi Krzyżowej. Zachęcamy zamożniejszych parafian do ufundowania 1 stacji (16 tys.) lub 1 pola z Apostołami (6 tys.). Zachęcamy szczególnie tych, którzy noszą imiona Apostołów . W przyszłą niedzielę coroczna uroczystość Niedzieli Papieskiej.

Pielgrzymka do Częstochowy na Narodowy Dzień Pokutny 15.10 (sobota). Koszt : 40 zł, zapisy w zakrystii. Jest też zaproszenie na I Ogólnopolską Pielgrzymkę Farmaceutów do Krakowa – Łagiewnik. Więcej informacji w gablocie na zewnątrz kościoła.

Gazety : Gość Niedzielny (Posłowie zaangażowani w obronę życia przed narodzeniem potrzebują pomocy katolików – co ty na to ?), Niedziela, Mały Gość Niedzielny (obrazek MB Częstochowskiej do pokolorowania), Ola i Jaś, Miłujcie się, L’osservatore Romano