Ogłoszenie duszpasterskie, 29.01.2023

1. Dzisiaj przeżywamy czwartą niedzielę w ciągu roku, ostatnią w styczniu.

2. Dzisiaj też wolontariusze przeprowadzają zbiórkę ofiar do puszek, jako wsparcie w leczeniu pani Edyty Woźniak, która pilnie potrzebuje operacji, by mogła sama chodzić.

3. W tym tygodniu przypada: w poniedziałek Rocznica poświęcenia kościoła katedralnego w Świdnicy, we wtorek św. Jana Bosko, w czwartek święto Ofiarowania Pańskiego, święcone będą gromnice oraz świece dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św., w piątek św. Błażeja, z udzieleniem błogosławieństwa świecami.

4. W tym tygodniu przypada także I czwartek miesiąca. Od godz. 16.30 tradycyjna pierwszoczwartkowa adoracja Najświętszego Sakramentu; w pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. rano od 7.00, a po południu od 16.30. W godzinach przedpołudniowych odwiedziny chorych; pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP rozpocznie się różańcem o godz. 6.50, potem medytacja i Msza św.

5. Za tydzień I niedziela miesiąca, po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu, po sumie zmiana tajemnic różańcowych.

6. Wizyta duszpasterska w domach naszych parafian odbywać się będzie do wtorku włącznie, a w środę planowane jest uzupełnienie. Bardzo prosimy, aby do wtorku zgłaszać chęć przyjęcia kapłana z kolędą tam, gdzie z różnych powodów kolęda się nie odbyła.

7. Plan kolędy: 30.01.2023 poniedziałek ul. Paderewskiego 29 36 oraz 37- do końca 41a, 31.01.2023 wtorek ul. Kamienna 1- 4 oraz 5- 17, środa – uzupełnienie.

8. Od lutego powracamy do odprawiania w tygodniu Mszy św. wieczornych oraz posługi w kancelarii parafialnej.

9. W zakrystii są do nabycia świece zwane gromnicami, które będą święcone 2 II br.

10. Zapowiedź przedślubna II: Dawid Patryk Orłowski z naszej parafii i Daria Angelika Klisz z parafii św. App. Piotra i Pawła w Strzegomiu.

11. Zachęcamy, by sięgnąć po prasę katolicką.