Ogłoszenia duszpasterskie 1.01.2017

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

Dzisiaj msze św. o godz. : 9.00, 10.30, 12.00 i 18.30. Po sumie o godz. 12.00 zmiana tajemnic w kołach Żywego Różańca. Dzisiaj I niedziela miesiąca – po każdej mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa za Ojczyznę.

W tym tygodniu msze św. w naszym kościele o godz. 9.00 i 17.30 (sobota 18.30). Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek od 15.00 do 17.00 ( w piątek jest uroczystość kancelaria nieczynna). Okazja do spowiedzi w dni powszednie 15 minut przed mszą św.

W środę po mszy o godz. 9.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. W czwartek z racji I czwartku miesiąca od godz. 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez wspólnotę Wieczernika MB Królowej Pokoju. O 17.30 msza o powołania kapłańskie.

W piątek 6.01. uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę : 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.30. Na każdej mszy św. poświecenie wody, kredy i kadzidła. Na wodę proszę przynieść naczynie. Jest to dzień wsparcia misji św. – po każdej mszy zbiórka ofiar na misje. W tym dniu po raz drugi w naszym mieście będzie organizowany Orszak Trzech Króli. Po mszy św. o godz. 12.00 wyruszy z naszego kościoła na strzegomski Rynek. Tam odbędą się przedstawienia. Odbiór strojów będzie w czwartek 5.01. o godz. 19.30. Prosimy, aby stroje z zeszłego roku, które nie będą wykorzystane przez dzieci w tym roku, przynieść do zakrystii do czwartku włącznie. Po zakończeniu Orszaku zapraszamy na poczęstunek wszystkich aktorów i widzów do Karmelu.

W przyszłą niedzielę z racji II niedzieli miesiąca zbiórka ofiar na dalsze prace remontowe w naszym kościele. Koperty z nadrukiem na nowy 2017 rok są do wzięcia przy wyjściu z k-ła.

W tym tygodniu rozpoczniemy Kolędę – wizytę duszpasterską w naszych domach w mieście. Porządek Kolędy na ten tydzień :

- poniedziałek 2.01. – ul. Kamienna

- wtorek 3.01. – ul. Paderewskiego 1 – 27 a

- środa 4.01. – ul. Paderewskiego 29 – 41

- czwartek 5.01. – u. Niepodległości i św. Jana

- piątek 6.01. – nie ma Kolędy ze względu na uroczystość

- sobota 7.01. – ul. Parkowa, Bankowa, Czerwonego Krzyża i Matejki

Kolęda rozpoczyna się o godz. 15.30 (sobota o 12.00). Dzień wcześniej ministranci powiadamiają o wizycie Księdza. Jeżeli nie możemy w tym dniu przyjąć Księdza, możemy zgłosić to i Ksiądz umówi się na koniec Kolędy w styczniu. Dzieci przygotują zeszyty z religii i obrazki z Różańca i Rorat. Prosimy o obecność wszystkich domowników. Ofiary na kościół możemy złożyć u Księdza w odrębnej i podpisanej kopercie.

Gazety : Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Ola i Jaś, Miłujcie się