Ogłoszenia duszpasterskie 5.03.2017

I Niedziela Wielkiego Postu

 

Dzisiaj po sumie o godz. 12.00 zmiana tajemnic w kołach Żywego Różańca. O godz. 18.00 pierwsze w tym roku nabożeństwo Gorzkich Żali. Taca z tego nabożeństwa tradycyjnie przeznaczona będzie na zakup kwiatów do Bożego Grobu.

Jutro, w poniedziałek, zapraszamy na plebanię członków Rady Duszpasterskiej przy naszej parafii (księża, katecheci, prowadzący grupy parafialne, szafarze, organista, zakrystianka). Spotkanie rozpocznie się o godz. 19.00.

We wtorek o godz. 18.00 zapraszamy na plebanię chętnych do pomocy charytatywnej w naszej parafii. Takie spotkanie odbyło się już raz, liczymy teraz na większą frekwencję. Zadaniem tego zespołu będzie stała pomoc potrzebującym, chorym i biednym mieszkańcom naszej parafii. Zapraszamy do udziału.

W środę 8.03. rano po mszy o 9.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Jest to Dzień Kobiet. Pamiętajmy, że to święto nie zwalnia z zachowania charakteru Wielkiego Postu. Nie uczestniczymy w hucznych zabawach.

W piątek Droga Krzyżowa : rano po mszy o godz. 9.00 i wieczorem o godz. 17.00.

W przyszłą niedzielę z racji II niedzieli miesiąca zbiórka ofiar na dalsze prace remontowe w naszym kościele. Koperty z nadrukiem do zabrania dzisiaj przy każdym wyjściu. W tych kopertach lub przez przelew na konto parafialne możemy złożyć naszą ofiarę. Zbieramy na prace przy wystroju wnętrza kościoła. Jedna kwatera to koszt 6.000 zł.

Nasz Bal Parafialny, który odbył się w sobotę 25.02. przyniósł dochód w kwocie 9 480 zł. Bóg zapłać wszystkim uczestnikom zabawy (53 pary) i darczyńcom nagród.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Strzegomiu zaprasza przyszłych uczniów z rodzicami na Dzień Otwarty – 7 marca (wtorek) godz. 16.30.

Pielgrzymka do Medjugorie : 28.04.-5.05.(9 dni), koszt : 200 Euro + 600 zł. Zapisy w zakrystii. Zapisanych prosimy o wpłatę zaliczki w złotówkach.

Zapowiedzi przedślubne :

- Dawid NIEDZIELA, zam. Gorlice i Małgorzata MAZYRKO, zam. S-m, ul. Bankowa 7/3

11. Gazety : Niedziela , Gość Niedzielny (w nim min. „Aby zostać wpuszczonym do Czyśćca, trzeba mieć przynajmniej 15 lat i być sprawnym fizycznie” – o co chodzi dowiemy się z artykułu), Mały Gość Niedzielny, Ola i Jaś, Miłujcie się, L’osservatore Romano