Ogłoszenia duszpasterskie 19.03.2017

III Niedziela Wielkiego Postu

 

Dzisiaj o godz. 18.00 Gorzkie Żale, na których zbierane są ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

Jutro, w poniedziałek uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Ta uroczystość przeniesiona jest z dzisiejszego dnia, ponieważ niedziele Wielkiego Postu mają pierwszeństwo w kalendarzu liturgicznym Kościoła. Jutro msze św. o 9.00 i 17.30.

W środę po mszy porannej o godz. 9.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

W piątek Droga Krzyżowa : rano po mszy o godz. 9.00, a popołudniu o godz. 17.00. Po mszy wieczornej o godz. 17.30 w piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego.

W sobotę 25.03. uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień Świętości Życia – na mszy św. o godz. 9.00 Adopcja Duchowa Dzieci Poczętych – modlitwa za każde dziecko i możliwość pomocy dzieciom przez duchową ich adopcję.

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nasze rekolekcje wielkopostne dla dorosłych i młodzieży. Poprowadzi je Ks. Mirosław Żurawski ze Zgromadzenia Księży Marianów z Puszczy Mariańskiej k/Żyrardowa. W niedzielę nauki na każdej mszy św. – dodatkowa msza o godz. 17.00 dla rodziców dzieci komunijnych i młodzieży bierzmowanej. Szczegółowy plan wywieszony jest przy wyjściu z kościoła.Prosimy o zarezerwowanie sobie czasu na uczestnictwo w rekolekcjach.

W poprzednią niedzielę zebraliśmy na dalsze nasze inwestycje w kościele sumę : 3065 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom tej świątyni.

Zapraszamy chłopców naszej parafii do wstąpienia w szeregi LSO, czyli ministrantów. Chętnych do zostania ministrantem prosimy o zgłaszanie się do Ks. Sebastiana, opiekuna LSO.

8 kwietnia (sobota) odbędzie się diecezjalne spotkanie młodzieży w hali Aqua Zdrój w Wałbrzychu. W programie wiele atrakcji dla młodych ludzi. Koszt : 10 zł, wyjazd o 9.00. Zapisy chętnych w zakrystii po mszy.

Dzisiaj o godz. 16.00 w SCK odbędzie się inscenizacja baśni „Królewna Śnieżka” oraz kiermasz rękodzieła dzieci ze SP nr 2. Dochód przeznaczony jest dla chorej Emilki.

Zapowiedzi przedślubne :

- Dariusz STAŃCZAK, Międzyrzecze 10a i Anna WIERSZAK, S-m, Kochanowskiego 25.4

- Rafał WIŚNIEWSKI, S-m, Bukowa 8 i Patrycja ZDZIEBŁO, S-m, Kochanowskiego 19/10

12. Gazety : Gość Niedzielny (w nim formularz, na którym możesz złożyć podpis i włączyć się w obronę rodziny złożonej z mamy, taty i dzieci), Niedziela, Mały Gość Niedzielny (skarbona na Jałmużnę Postną), Ola i Jaś, Miłujcie się, L’osservatore Romano