Ogłoszenia duszpasterskie 23.04.2017

II Niedziela Wielkanocna, czyli Miłosierdzia Bożego

 

Dzisiaj po każdej mszy św. do puszek zbiórka ofiar na Caritas, z okazji święta patronalnego, z przeznaczeniem na pomoc dla Aleppo w Syrii (wyposażenie szpitala) i poszkodowanym w katastrofie budowlanej w Świebodzicach.

Jutro w poniedziałek 24.04. uroczystość św. Wojciecha, bpa i męcz., Głównego Patrona Polski (przeniesiona z 23.04. ze względu na niedzielę Miłosierdzia Bożego). Msze św. o godz. 9.00 i 17.30. Ks. Wojciech Baliński obchodzi dzień imienin – pamiętajmy o nim w modlitwie.

We wtorek 25.04. święto św. Marka Ewangelisty. Msze św. tak jak codziennie o 9.00 i 17.30. W tym dniu w salce na plebanii zbiórka krwi w godzinach : 9.00 – 13.00. W tym dniu obchodzi imieniny Ks. Proboszcz Marek Żmuda – pamiętajmy o nim w modlitwie.

W środę po mszy porannej o godz. 9.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

W piątek po mszy wieczornej o godz. 17.30 Koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu o godz. 17.00 wyjazd pielgrzymki autokarowej do Medjugorie i Chorwacji. Przewodnikiem duchowym pielgrzymów będzie Ks. Sebastian Bardas. Prosimy pielgrzymów o modlitwę za całą wspólnotę parafialną.

W sobotę 29.04. święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dz. i dK., Patrona Europy. W tym dniu odbędzie się kolejny Turniej Ministrantów Diecezji Świdnickiej w piłce nożnej. O godz. 9.00 w naszym kościele uroczysta Msza św. na rozpoczęcie, a później rozgrywki piłkarskie na terenie OSiR przy ul. Mickiewicza. Liczymy, że w tym roku nasi ministranci odniosą tak upragniony sukces i wygrają, jako gospodarze ze wszystkimi drużynami. Zapraszamy do kibicowania szczególnie kolegów i koleżanki ministrantów.

Pielgrzymka do Lichenia, Włocławka i Kalisza – 12-13.05.(piątek i sobota), koszt : 230 zł. Zapisy w zakrystii.

Gazety : Gość Niedzielny (bezpłatny dodatek – DVD z filmem „Zmartwychwstały”), Niedziela, Mały Gość Niedzielny (nowy majowy numer z plakatem Matki Bożej Fatimskiej), Ola i Jaś, Miłujcie się, L’ osservatore Romano