Ogłoszenia duszpasterskie 21.05.2017

VI Niedziela Wielkanocy

 

1.Dzisiaj w naszej parafii uroczystość I Komunii św. Na mszy o godz. 12.00, 89 dzieci przyjmie Pana Jezusa w Komunii św. Prosimy całą wspólnotę parafialną o modlitwę za te dzieci i ich rodziny. Dzisiaj o godz. 17.00 nabożeństwo majowe dla dzieci i ich wszystkich gości, na których dzieci otrzymają obrazki komunijne. Przez cały tydzień dzieci w swoich strojach przychodzić będą na „Biały Tydzień” – o 17.00 majówka i msza św.

2.Dzisiaj nabożeństwo majowe o godz. 18.00 (codziennie o godz. 17.00, a w sobotę i niedzielę o 18.00). W poniedziałek, wtorek i środę przypadają tzw. Dni Krzyżowe w których Kościół modli się szczególnie o urodzaje. Zapraszamy do tej modlitwy w czasie majówek.

3.W środę 24.05. NMP Wspomożycielki Wiernych. Po mszy porannej o godz. 9.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. W piątek po mszy wieczornej Koronka do Miłosierdzia Bożego.

4.W sobotę 27.05. od godz. 9.30 spowiedź dzieci rocznicowych (IV klasa SP nr 2), młodzieży bierzmowanej (III klasa Gimnazjum nr 2) i Jubilatów Małżeńskich. Dzieci rocznicowe mają swoją uroczystość w przyszłą niedzielę o godz. 10.30, o godz. 12.00 uroczystość Jubileuszów Małżeńskich (można jeszcze zgłaszać swoją obecność w zakrystii po mszy). W przyszły poniedziałek 29.05. o godz. 17.00 uroczystość bierzmowania dla młodzieży gimnazjalnej (próba młodzieży do bierzmowania w poniedziałek i czwartek o godz. 16.00 w kościele).

5.W poniedziałek 22.05. o godz. 19.00 na plebani spotkanie naszej Rady Parafialnej. Wszystkich należących do Rady prosimy o obecność.

6.W czwartek 25.05. od godz. 16.00 do 17.00 w naszym kościele adoracja Najświętszego Sakramentu, prowadzona przez Grupę Modlitewną działającą przy naszej parafii.

7.Nasza Parafia, Zgromadzenie S. Elżbietanek, SP nr 2 i Gimnazjum nr 2 po raz XX zapraszają na Festyn Dziecięcy, który odbędzie się 4.06.(niedziela) na terenie OSiR przy ul. Mickiewicza. Jak zawsze organizatorzy wysłali prośby do sponsorów o wsparcie tej inicjatywy. Prosimy o pozytywne rozpatrzenie i wsparcie tej corocznej zabawy i święta dzieci. Gwiazdą Festynu będzie zespół „Kombi”. Będzie jak zawsze wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych w tym loteria fantowa z cennymi nagrodami. Zapraszamy do uczestnictwa.

8.Zapowiedzi przedślubne :

- Paweł DANIELAK, zam. Siechnice i Kamila SZATKOWSKA, zam. S-m, ul. Różana 8/2

9.Gazety : Niedziela (relacja z obchodu święta 3 Maja w naszym mieście), Gość Niedzielny (O matkach wielkich Polaków), Mały Gość Niedzielny (magnes na dobre wiadomości dziecka dla Mamy), Ola i Jaś, Miłujcie się