Ogłoszenia duszpasterskie 21.02.2016

II Niedziela Wielkiego Postu

1.Dzisiaj po każdej mszy św. do puszek ogólnopolska zbiórka ofiar na pomoc misjonarzom Ad gentes, czyli na całym świecie. O godz. 18.00 nabożeństwo Gorzkich Żali, na których zbierana jest taca na kwiaty do Bożego Grobu. Dzisiaj o godz. 18.30 msza św. w intencji Żołnierzy Wyklętych, a po mszy koncert i wspomnienie tych polskich bohaterów w spektaklu przygotowanym przez artystów z Gdańska. Zapraszamy.

2.Rozpoczynamy też nasze Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi Ks. Sławomir Kostrzewa z Poznania. Rekolekcje zaczną się jutro w poniedziałek i potrwają do środy. Dorośli mają nauki o godz. 9.00 i 18.00 (pół godziny później niż zawsze), dzieci starsze SP nr 2 klasy IV – VI będą przychodzić na godz. 10.00. Dzieci młodsze klasy I – III i przedszkola będą miały nauki o godz. 11.00. Młodzież Gimnazjum nr 2 i Liceum Ogólnokształcącego będą się spotykać w kościele o godz. 12.00. Taki program będzie przez 3 dni. W środę 24.02. okazja do spowiedzi : rano od godz. 8.00 - 9.00 i po południu 16.30 – 18.00. Dzieci i młodzież będą się spowiadać pół godziny przed spotkaniem. Taca z środy przeznaczona jest dla O. Rekolekcjonisty. Zapraszamy do udziału wszystkich parafian.

3.W tym tygodniu :

- w poniedziałek 22.02. święto Katedry św. Piotra Apostoła

- w piątek 26.02. Droga Krzyżowa o godz. 9.30 i 17.00. Po mszy wieczornej Koronka do Miłosierdzia Bożego

4.W poprzednią niedzielę zebraliśmy na remonty w naszym kościele sumę 3 740 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary wszystkim dobrodziejom.

5.Zapisujemy na Pielgrzymkę autokarową do Rzymu z racji Roku Świętego Miłosierdzia Bożego. Termin : 30.03. – 6.04.(7 dni), koszt : 250 Euro + 500 zł., zwiedzanie Rzymu, Wenecji, Padwy, Asyżu, S. Giovani Rotondo, Manopello. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

6.Gazety : Gość Niedzielny (min. płyta CD z Gorzkimi Żalami do słuchania w domu lub samochodzie), Niedziela, Mały Gość Niedzielny, Ola i Jaś, Miłujcie się, L’osservatore Romano

7.W tym tygodniu są wolne intencje na mszach św. – możemy zamawiać intencje w zakrystii.