Ogłoszenia duszpasterskie 7.02.2016

V Niedziela zwykła

7 lutego 2016 r.

1.Dzisiaj I niedziela miesiąca. Po każdej mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Do puszek zbiórka ofiar na pomoc zakonom kontemplacyjnym z racji zakończonego Roku Życia Konsekrowanego. Po „Sumie” o godz. 12.00 zmiana tajemnic w kołach Żywego Różańca. Dzisiaj rozpoczynamy 49 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Polskiego Narodu.

2.W środę 10.02. rozpocznie się Wielki Post. Pierwszym dniem jest Środa Popielcowa – dzień postu ścisłego dla wszystkich chrześcijan : 3 posiłki w tym 1 do syta – pokarmy bezmięsne. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem w naszym kościele o godz. 9.00 i 17.30.

3.W czwartek 11.02. Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy na mszę św. o godz. 9.00 z udzieleniem Sakramentu Chorych dla ludzi chorych i starszych. Rodziny i sąsiadów prosimy o pomoc w dotarciu tym ludziom do kościoła.

4.W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej : godz. 9.30 (po mszy porannej) i godz. 17.00. Po mszy wieczornej o 17.30 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

5.W przyszłą niedzielę z racji II niedzieli miesiąca zbiórka ofiar na dalsze prace remontowe w naszym kościele. Koperty z nadrukiem są wystawione przy każdym wyjściu i w tych kopertach albo przez konto parafialne możemy złożyć naszą ofiarę na ten cel. Została wykonana połowa dekoracji balkonów I piętra – koszt jednego „pola” z portretem Apostoła to 6 tys. zł (sztukateria + złocenie). Gdyby znaleźli się sponsorzy na następne „pola”, prace mogły by być kontynuowane. Chętni mogą się zgłaszać w zakrystii po mszy.

6.Pielgrzymka do Rzymu z racji Roku Miłosierdzia – 30.03. – 6.04.(7 dni), koszt : 250 Euro + 500 zł., zwiedzamy Rzym, Asyż, San Giovani Rotondo, Wenecję, Padwę, Monte Cassino. Zapisy chętnych z zaliczką 500 zł po mszy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

7.W niedzielę 21.02. o godz. 18.30 msza św. w naszym kościele za Żołnierzy Wyklętych i misterium słowno-muzyczne w wykonaniu artystów z Gdańska Anny i Andrzeja Kołakowskich. Zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

8.Gazety : Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny, Ola i Jaś, Miłujcie się,