Ogłoszenia duszpasterskie 27.03.2016

Niedziela Wielkanocna

27 marca 2016 r.

1. Dzisiaj porządek mszy św. : 9.00, 10.30, 12.00 (chrzty) i 18.30.

2. Jutro w Poniedziałek Wielkanocny msze św. tak jak w każdą niedzielę. Taca przeznaczona będzie na potrzeby wyższych uczelni katolickich w Polsce.

3. Okres wielkanocny, który dziś rozpoczynamy, trwa 50 dni, aż do uroczystości Zesłania Ducha Św.. Szczególnie uroczyście Kościół przeżywa pierwszych 8 dni, które nazywa "Oktawą". Każdy dzień Oktawy ma charakter dnia dzisiejszego święta - jest to 8 dni Wielkanocy. Stąd też nie obowiązuje post w piątek i zapraszamy do uczestnictwa w codziennej mszy św. do przyszłej niedzieli. Msze od wtorku 9.00 i 17.30 (sobota 18.30).

4. W przyszłą niedzielę uroczystość Miłosierdzia Bożego, a zarazem I niedziela miesiąca – po sumie o godz. 12.00 zmiana tajemnic w kołach Żywego Różańca

5. W piątek 1.04. - I piątek miesiąca. O godz. 17.00 nabożeństwo do NSPJ i Koronka do Miłosierdzia Bożego. O 17.30 msza pierwszo piątkowa.

6. Pielgrzymki :

- do Rzymu i Włoch z okazji Roku Miłosierdzia – termin : 30.03. – 6.04. (7 dni), wyjazd w środę

o godz. 17.00 spod naszego kościoła. Koszt : 500 zł + 250 Euro. Zapisy w zakrystii.

- do Lichenia, Gniezna, Torunia, termin : 17 - 18.05. (2 dni), wtorek - środa, koszt : 220 zł.,

zapisy w zakrystii – nastąpiła zmiana terminu ze względu na poświęcenie nowego kościoła

budowanego przez Radio Maryja, które odbędzie się 18.05., na którym chcemy też być

- do Hiszpanii, pobyt na plaży pod Barceloną i fakultatywne wycieczki autokarem po okolicy,

termin : 7 - 17.08. (10 dni), koszt : 400 zł + 400 Euro, zapisy w zakrystii

- kolonie dla dzieci w Jarosławcu nad morzem w lipcu - szczegóły w gablocie

7. Podziękowania : Ks. Sebastian (asysty ministrantów), Ks. Wojciech (spowiedź), Szafarze i LSO, Organista i schola św. O.Pio (śpiew), Zakrystianka (ołtarz adoracji, Grób Pański i kwiaty w k-le), P.Renacie (sprzątanie), PP.Ubychom (nagłośnienie i iluminacja), P.Borkowskiemu (oświetlenie), P. Jaruchowiczowi, Ciochoniowi i Mikuszewskiemu za pomoc przy Grobie i ołtarzu adoracji, P. Skóra za przywóz wierzbowych gałązek, Panom ze Służby Kościelnej za pomoc przy baldachimie i prowadzeniu Księdza) P. Czyczerskiej (magiel), Patrykowi Zającowi – naszemu lektorowi za odnowienie wielu przedmiotów używanych do liturgii jak świeczniki czy trybularz, Żywy Różaniec (modlitwa i sztandary), Straż Pożarna, harcerze i grupa rekonstrukcyjna (straż przy Grobie), Poczty sztandarowe, Policja (procesje). Wszystkim ofiarodawcom żywności i młodzieży gimnazjalnej z P. katechetką Olą (30 paczek) i Panom, którzy je rozwieźli do domów. Dziękujemy za życzenia i prezenty (nowe stuły fioletowe do konfesjonałów) w dniu kapłańskim.

8. Gazety : Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Ola i Jaś, Miłujcie się, L’Osservatore Romano