Ogłoszenia duszpasterskie 3.04.2016

II Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia Bożego

3 kwietnia 2016 r.

1.Dzisiaj I niedziela miesiąca – po każdej mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego. Kto dzisiaj odmawia Koronkę może zdobyć odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Po każdej mszy do puszek zbiórka ofiar na Caritas, który dziś ma swoje święto patronalne i rozpoczynamy dziś Tydzień Miłosierdzia. Po sumie o godz. 12.00 zmiana tajemnic w kołach parafialnego Żywego Różańca. Dzisiaj o godz. 14.00 w kościele wspólne dziękczynienie za Boże Miłosierdzie : czytanie „Dzienniczka” św. S. Faustyny, modlitwa i pieśni uwielbienia Boga za wielką Jego miłość do człowieka.

2.Jutro, w poniedziałek uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przeniesiona z 25.03. Msze św. o godz. 9.00 i 17.30. Jest to Dzień Świętości Życia. W związku z tym świętem możemy przystąpić do wspólnoty Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, której zadaniem jest pamięć i modlitwa za dzieci poczęte, jeszcze nie urodzone. Deklaracje przystąpienia są dzisiaj wystawione w kaplicy Matki Bożej – możemy je wziąć i wypełnione złożyć u Księdza lub w zakrystii.

3.W środę po mszy porannej o godz. 9.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. W czwartek 7.04. I czwartek miesiąca – od godz. 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez wspólnotę Wieczernika MB Królowej Pokoju, a o 17.30 msza o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek po mszy wieczornej o godz. 17.30 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

4.W przyszłą niedzielę II niedziela miesiąca – zbiórka ofiar na dalsze prace remontowe w naszym kościele. Koperty z nadrukiem są do wzięcia dzisiaj przy każdym wyjściu z kościoła. W tych kopertach lub przez przelew na konto parafialne możemy złożyć nasze ofiary na ten cel. Zbieramy na nowy prospekt organowy (kończymy złocenia), na Drogę Krzyżową (są jeszcze 2 stacje do ufundowania – 16 tys. zł.), kontynuujemy prace przy nowym wystroju empor balkonowych w kościele (jedna kwatera to 6 tys. zł. – można zgłaszać się do Ks. Proboszcza).

5.We wtorek 5.04. na mszy o godz. 9.00 modlić się będziemy wraz z Gimnazjum nr 2 z racji rocznicy śmierci św. Jana Pawła II, Patrona szkoły. Po mszy montaż słowno – muzyczny.

6.Pielgrzymki :

- do Lichenia, Gniezna i Torunia, termin : 17 – 18.05. (wtorek – środa), koszt : 220 zł.

- do Hiszpanii na wypoczynek na plaży, zwiedzanie Barcelony i okolic, termin : 7 – 17.08. (10 dni), koszt : 400 Euro + 400 zł

- nowa propozycja : Perły Alpejskie Włoch, Austrii i Bawarii, termin : 4 – 13.07. (10 dni), koszt : 400 Euro + 500 zł., szczegóły w gablocie i w zakrystii – tam też zapisy

7.Gazety : Niedziela, Gość Niedzielny (płyta CD z Koronką do Miłosierdzia Bożego), Mały Gość Niedzielny, Ola i Jaś, Miłujcie się, L’Osservatore Romano