Ogłoszenia duszpasterskie 22.05.2016

Uroczystość Najświętszej Trójcy

22 maja 2016 r.

1.Dzisiaj na mszy św. o godz. 10.30 Rocznica I Komunii św. dla dzieci klas IV SP nr 2. O godz. 12.00 msza św. w rocznice święceń kapłańskich Ks. Proboszcza (30), Ks. Wojciecha (15) i Ks. Sebastiana (5). O godz. 18.00 nabożeństwo majowe (od poniedziałku do piątku o 17.00, w sobotę i niedzielę o 18.00).

2.We wtorek 24.05. NMP Wspomożycielki Wiernych, a w środę po mszy porannej o 9.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

3.W czwartek 26.05. uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30, 9.00, 10.30 i 18.30 (nie ma mszy o godz. 12.00). O godz. 11.30 centralna msza tej uroczystości z procesją do czterech ołtarzy. Msza ta będzie odprawiona w Rynku, a ołtarze rozmieszczone w czterech rogach tego centralnego placu naszego miasta. Ołtarze przygotują : Kamieniarze Ziemi Strzegomskiej, Straż Pożarna, Służba Zdrowia i Żywy Różaniec naszej parafii. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków – próby prowadzone przez Siostry Elżbietanki w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 17.00 przed Bazyliką. Do środy prosimy o przynoszenie kwiatów do dekoracji ołtarzy i płatki kwiatowe do sypania dla dziewczynek. Dzieci I Komunijne przyjdą w swoich strojach i pójdą w procesji. Prosimy o wzięcie sztandarów na procesję. Mieszkańców Rynku prosimy o przyozdobienie okien i balkonów, a na czas mszy i procesji prosimy o nieparkowanie w Rynku samochodów.

4.W przyszłą niedzielę 29.05. o godz. 12.00 Jubileusze Małżeńskie naszych parafian. Wysłaliśmy ponad 300 zaproszeń dla par, które mają okrągłą liczbę lat zawarcia związku. Prosimy o potwierdzenie swojej obecności w zakrystii po mszy lub w kancelarii parafialnej.

5.W poniedziałek o godz. 19.00 spotkanie naszej Rady Parafialnej na plebani. Zapraszamy.

6.Za dwa tygodnie w niedzielę 5.06. odbędzie się organizowany po raz XIX festyn Dziecięcy. Od początku jest to inicjatywa SP nr 2, Gimnazjum nr 2, Zgromadzenia S. Elżbietanek i naszej parafii. Organizatorzy pozwolili sobie wysłać pisma z prośbą o wsparcie tej naszej wspólnej idei. Prosimy o fanty, nagrody i upominki, które sprawią radość dzieciom. Można również przesłać pieniądze na wskazane konto. Dziękujemy wszystkim dobrodziejom. Tegoroczny Festyn połączony będzie z otwarciem nowych stadionów w Strzegomiu. Gwiazdą będzie legendarny zespół „Czerwone Gitary”. Zapraszamy wszystkich na to święto dzieci z całego miasta i okolic Strzegomia.

7.Pielgrzymki :

- Perły Alpejskie, 4 – 13.07. (10 dni), koszt : 400 Euro + 500 zł

- wypoczynek w Hiszpanii, 7 – 17.08. (10 dni), koszt : 400 Euro + 400 zł

8.Zapowiedzi : Grzegorz Adamczyk,S-m,Boh. Getta 14/3 i Martyna Rudnicka,S-m, Kochanow.29/9

9.Gazety : Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Ola i Jaś, Miłujcie się