Ogłoszenia duszpasterskie 10.04.2022

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

 

1. Przeżywamy Niedzielę Palmową, o godz. 18.00 nabożeństwo Gorzkich Żali. Taca zbierana na tym nabożeństwie przeznaczona jest na kwiaty i dekorację do Bożego Grobu. Dzisiaj również II Niedziela miesiąca, dlatego Bóg zapłać za złożone ofiary na bieżące remonty w parafii. 

2. W czwartek 14 kwietnia rozpoczniemy Święte Triduum Paschalne. Rano nie będzie Mszy o godz. 7.30. W Wielki Czwartek upamiętniamy Ostatnią Wieczerzę, ustanowienie sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Msza św. o godz. 18.00. Po Mszy procesja do ołtarza adoracji i adoracja do 22.00. 

3. W Wielki Piątek rozpoczęcie adoracji o godz. 8.00; potrwa ona do godz. 18.00. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. O 18.00 Liturgia Męki Pańskiej, którą zakończy procesja do Bożego Grobu i adoracja do 22.00. Wielki Piątek to dzień postu ścisłego. Zgodnie z wytycznymi naszego Księdza Biskupa uczestnicy Liturgii piątkowej, będą mogą sami wybrać formę oddania czci Krzyżowi, czyli taką jaka im będzie w tym momencie odpowiadać, bądź to przez głęboki ukłon lub ucałowanie, albo też w innej odpowiedniej dla niego formie (np. przyklęknięcie). 

4. W sobotę adoracja od godz. 8.00 do 20.30. Od godz. 8.30 do 12.00 co pół godziny poświęcenie pokarmów. Poświęcenia na wioskach: Żółkiewka godz. 10.00, Wieśnica 10.30, Graniczna                 o 11.00. W czasie poświęcenia pokarmów będziemy mogli złożyć nasze dary żywnościowe, które zostaną przekazane dla uchodźców z Ukrainy, którzy przebywają obecnie u naszych sióstr Elżbietanek. Wigilia Paschalna rozpocznie się o godz. 20.30. Przynieśmy ze sobą świece. Po tym centralnym wydarzeniu roku liturgicznego procesja rezurekcyjna ulicami parafii. Przejdziemy ulicami: Ks. Marka Żmudy, Paderewskiego, Ofiar Katynia i Kościuszki. 

5. Zachęcamy, aby w tych szczególnych dniach nawiedzać Kościół i adorować Pana Jezusa. Plan adoracji dla Żywego Różańca wywieszony jest w gablocie. 

6. W niedzielę Zmartwychwstania Msze Święte o godz. 9.00; 10.30; 12.00; i 18.30.

7. Zapowiedzi przedślubne:

- Michał Krzywniak i Irmina Konas – oboje zam. parafia Piotra i Pawła w Strzegomiu

8. Do nabycia: prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny,