Ogłoszenia duszpasterskie 8.05.2022

IV Niedziela Wielkanocna

 

1. Dzisiaj II niedziela miesiąca. Bóg zapłać za złożone ofiary na dalsze i bieżące  prace remontowe w naszym kościele. Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne, dlatego po każdej Mszy św. zbiórka ofiar do puszek na potrzeby WSD w Świdnicy. Dzisiaj o godz. 18.00 nabożeństwo majowe. O godzinie 12.00 uroczystość I Komunii Świętej.  

2. Jutro przeżywać będziemy uroczystość Świętego Stanisława – biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej diecezji 

3. W sobotę święto Świętego Macieja – Apostoła. 

4. Przez cały tydzień zapraszamy dzieci, które przyjęły I Komunię Świętą na „Biały Tydzień”.                O godzinie 17.00 nabożeństwo majowe, a po nabożeństwie Msza Święta z kazaniem dla dzieci. 

5. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.00 (sobota i niedziela o godz. 18.00).

6. W środę 11.05. o godz. 18.15 próba dla dzieci rocznicowych z klas IV SP nr 2.

7. W czwartek natomiast o godzinie 18.15 spotkanie obowiązkowe kandydatów, którzy w tym roku przystąpią do sakramentu bierzmowania.

8. Zachęcamy do wyjazdu na pielgrzymkę autokarową do Włoch (Ojciec Pio i ks. Dolindo), którą organizuje Biuro Pielgrzymkowe, Pani Krystyny Kity w terminie od 15.07. do 24.07 br. W programie zwiedzanie takich miast jak PADWA – ASYŻ – LORETO – SAN GIOVANNI ROTONDO – MONTE SAN ANGELO – NEAPOL – GAETA – MONTE CASINO – SIENA – PIZA – MADONNA DELLA CORONA. Koszt pielgrzymki to 1450 zł i 330 Euro. Więcej informacji na plakacie. 

9. W dniu 4 czerwca (sobota) organizowany jest wyjazd na X Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca na Jasną Górę. Koszt udziału przy grupie 50 osób wynosi 70 zł. Przy zapisie proszę wpłacić podaną kwotę. Szczegółowy program pielgrzymki podamy w późniejszym terminie. 

10.  Po dwóch latach przerwy 5 czerwca (niedziela) na terenie OSiR przy ul. Mickiewicza odbędzie się XXIII Festyn Dziecięcy organizowany przez naszą parafię oraz Szkołę Podstawową Nr 2. Organizatorzy jak co roku wysyłać będą prośby do różnych instytucji o pomoc w organizacji festynu. Prosimy o zrozumienie i pomoc. 

11. Gazety : Gość Niedzielny, Niedziela,