Ogłoszenia duszpasterskie 22.05.2022

VI Niedziela Wielkanocna

 

 

1. Przeżywamy VI Niedzielę wielkanocną, od jutra do środy trwać będą Kwartalne dni modlitw o urodzaje tzw. Dni Krzyżowe, podczas których będziemy modlili się o dobre urodzaje i za kraje głodujące. 

2. We wtorek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych

3. W środę po Mszy porannej o godz. 7.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

4. W czwartek wspomnienie Świętego Filipa Nereusza

5. W piątek 27 maja po Mszy Świętej wieczornej o godzinie 18.10 spotkanie obowiązkowe kandydatów, którzy 10 czerwca przyjmą w naszej parafii sakrament bierzmowania

6. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.00 (sobota i niedziela o godz. 18.00).

7. W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

8. Zachęcamy do wyjazdu na pielgrzymkę autokarową do Włoch (Ojciec Pio i ks. Dolindo) w terminie od 15.07. do 24.07 br. Koszt pielgrzymki to 1450 zł i 330 Euro. Więcej informacji na plakacie. 

9. W dniu 4 czerwca (sobota) organizowany jest wyjazd na X Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca na Jasną Górę. Koszt udziału przy grupie 50 osób wynosi 70 zł. Przy zapisie proszę wpłacić podaną kwotę. Szczegółowy program pielgrzymki podamy w późniejszym terminie. 

10.  Po dwuletniej przerwie 5 czerwca (niedziela) na terenie OSiR przy ul. Mickiewicza odbędzie się XXIII Festyn Dziecięcy organizowany przez naszą parafię oraz Szkołę Podstawową Nr 2. Festyn będzie okazją do świętowania 25 – lecia naszej Parafii. Organizatorzy jak co roku wysyłać będą prośby do różnych instytucji o pomoc w organizacji festynu. Prosimy również parafian, jeżeli mogą, aby ufundowali nagrody na loterię fantową. Panie z Żywego Różańca, rodziców naszych ministrantów i dziewczynek ze scholii i nie tylko prosimy o upieczenie ciasta. Gwiazdą festynu będzie zespół Liber i InoRos. 

11. Zapowiedzi przedślubne :

- Maciej BIELAS – ze Strzegomia i Kamila KONEFAŁ – z Bierutowa 

- Paweł PYLAK i Kornelia ŁASAK – oboje ze Strzegomia

- Paweł LENIO i Agnieszka MATYSZKIEWICZ – oboje ze Strzegomia   

     12. Gazety : Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny,