Ogłoszenia duszpasterskie 19.06.2016

XII Niedziela zwykła

19 czerwca 2016 r.

1.Dzisiaj dodatkowa msza św. w Granicznej dla mieszkańców tej wioski i z nią związanych. W przyszłą niedzielę będzie odprawiona msza św. w Wieśnicy o godz. 15.00 dla mieszkańców i z niej pochodzących. Zapraszamy do uczestnictwa.

2.W tym tygodniu :

- w poniedziałek 20.06. św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

- we wtorek 21.06. NMP Przyczyny Naszej Radości – diecezjalne wspomnienie MB z Góry Iglicznej w Międzygórzu

- w środę po mszy porannej o godz. 9.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

- w piątek 24.06. uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W tym dniu uroczyście zakończymy rok szkolny. Zapraszamy na mszę św. o godz. 8.00 dzieci ze SP nr 2, Gimnazjum nr 2 i LO ze sztandarami szkół, dyrekcje, nauczycieli i rodziców. Dzień wcześniej w czwartek okazja do spowiedzi od godz. 17.00 (szczególnie zapraszamy dzieci z klas III na drugą spowiedź).

Przypominamy, że codziennie po mszy wieczornej odmawiamy przed Najświętszym Sakramentem Litanię do Najświętszego Seca Pana Jezusa.

3.W poprzednią niedzielę zebraliśmy na dalsze prace remontowe 2870 zł. Bóg zapłać. Jeszcze nie rozliczony jest Festyn Dziecięcy – o wynikach poinformujemy w przyszłą niedzielę.

4.Zarząd Ogródków działkowych „Stokrotka” informuje Szanownych Działkowiczów, że w czasie wakacyjnym biuro Domu Działkowca przy ul. Promenada 1 będzie czynne tylko : 5.07.(wtorek) i 2.08.(wtorek).

5.Zapisanych na wyjazd do Hiszpanii w czasie wakacji (7 – 17.08.) na wypoczynek i zwiedzanie okolic Barcelony prosimy o wpłatę zaliczki w kwocie 400 zł. Są jeszcze wolne miejsca.

6.Zapowiedzi przedślubne :

- Jacek STAŃCZAK, S-m, ul. Sosnowa 43/3 i Katarzyna BOSAKIEWICZ, S-m, Kalcytowa 5/7

7.Gazety : Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny (pocztówka z zaproszeniem papieża Franciszka do Polski na ŚDM. Na tę pocztówkę można nakleić zdjęcie i wysłać do Watykanu – instrukcje w gazecie), Ola i Jaś, Miłujcie się, L’osservatore Romano