Ogłoszenia duszpasterskie 26.06.2016

XIII Niedziela zwykła

26 czerwca 2016 r.

1.Dzisiaj o godz. 15.00 w Wieśnicy przy krzyżu dodatkowa msza św. dla mieszkańców tej wioski i wszystkich z niej się wywodzących. Mszy św. będzie przewodniczył J.E. bp Adam Bałabuch, sufragan świdnicki. Obecność Ks. Biskupa związana jest z nadzwyczajną okolicznością jaką jest 70 lecie przybycia do Wieśnicy repatriantów ze Wschodu. Po mszy św. przewidziane jest spotkanie mieszkańców z Ks. Biskupem na biesiadzie przy świetlicy. Dzisiaj młodzież naszej parafii – wolontariusze ŚDM wykonują przedstawienie w ramach każdej mszy św. i po mszy do puszek zbierają na swój wyjazd na spotkanie z Papieżem. Wszystkich, którzy zgłosili chęć przyjęcia pielgrzymów z zagranicy, informujemy, że niestety nie będziemy ich gościć w naszym mieście, a nawet w Świdnicy ich nie ma, ponieważ wybrali inne, większe miasta i zgłosiło się ich nieco mniej niż organizatorzy przewidywali. Wszystkim, którzy byli gotowi otworzyć swoje domy – serdeczne Bóg zapłać. 8 lipca (piątek) godz. 17.30 będzie odprawiona msza św. za wszystkich, którzy wspomogli młodzież wyjeżdżającą na ŚDM.

2.W tym tygodniu :

- w poniedziałek 27.06. NMP Nieustającej Pomocy. Po porannej mszy o godz. 9.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

- we wtorek 28.06. św. Ireneusza bpa i męcz.

- w środę 29.06. uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 9.00 i 17.30. O godz. 15.30 Odpust w Bazylice strzegomskiej z udzieleniem sakramentu bierzmowania

- od piątku 1.07. nie będzie mszy św. o godz. 9.00 (w czasie wakacji będzie tylko wieczorna o godz.17.30, w sobotę o 18.30). W piątek z racji I piątku okazja do spowiedzi od godz. 16.30, o 17.00 nabożeństwo do NSPJ i Koronka do Miłosierdzia Bożego, a o 17.30 msza pierwszo piątkowa, w sobotę z racji I soboty o 18.30 msza wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP

3.We wtorek 28.06. o godz. 18.00 w salce parafialnej spotkanie wszystkich zapisanych na wyjazd do Hiszpanii w dniach 7 – 17.08. Prosimy o przyniesienie ze sobą numer Pesel i uregulować należność (400 zł + 400 Euro) Są jeszcze wolne miejsca.

4.Gazety : Gość Niedzielny (dodatek film DVD „Ufam Tobie” nakręcony specjalnie na ŚDM – cena gazety bez zmian 5 zł), Niedziela (tekst w dodatku świdnickim o Chórze św. Cecylii i dyrygencie prof. Forskim w 100 lecie jego urodzin), Mały Gość Niedzielny, Ola Jaś, Miłujcie się, L’osservatore Romano