Ogłoszenia duszpasterskie 3.07.2016

XIV Niedziela zwykła

3 lipca 2016 r.

1.Dzisiaj I niedziela miesiąca – po każdej mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Po sumie o godz. 12.00 zmiana tajemnic w kołach Żywego Różańca.

2.Dzisiaj w Bardzie Śl. uroczystości 50 - lecia koronacji figurki MB Strażniczki Wiary. O godz. 11.00 pod przewodnictwem abpa Wacława Depo rozpoczyna się msza dziękczynna transmitowana przez TV Trwam i Radio Maryja. Bardo jest najstarszym miejscem kultu w Polsce i głównym sanktuarium naszej świdnickiej diecezji.

3.W tym tygodniu :

Przypominamy, że msze św. w dni powszednie są tylko wieczorem o 17.30 (sobota 18.30). Okazja do spowiedzi 15 minut przed mszą w dni powszednie. Różaniec odmawiany jest wspólnie w kościele pół godziny przed mszą. Porządek mszy w niedzielę bez zmian : 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.30. Kancelaria parafialna czynna dwa razy w tygodniu : w poniedziałek i piątek od 15.00 do 17.00.

- w środę 6.07. bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dz., po mszy Nowenna do MB Nieust. Pomocy

- w czwartek z racji I czwartku miesiąca od 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez wspólnotę MB Królowej Pokoju, a o 17.30 msza o powołania kapłańskie i zakonne. Po mszy rozpoczniemy Nowennę przed Odpustem MB Szkaplerznej (16 lipca).

- w piątek 8.07. św. Jana z Dukli, prez.., po mszy Koronka do Miłosierdzia Bożego

- w przyszłą niedzielę z racji II niedzieli miesiąca kolejna zbiórka ofiar na dalsze remonty w naszym kościele. Koperty z parafialnym nadrukiem są do wzięcia dzisiaj po każdej mszy. W tych kopertach lub poprzez konto parafialne możemy złożyć naszą ofiarę na ten cel.

4.Gazety : Gość Niedzielny (Brat Elia – co piątek rany na jego rekach, nogach i boku otwierają się - stygmatyk włoski niedawno odwiedził Polskę), Niedziela (o przygotowaniach strzegomskiej młodzieży na wyjazd do Krakowa), Mały Gość Niedzielny, Ola i Jaś, Miłujcie się, L’osservatore Romano

Można się jeszcze zapisać na wyjazd wypoczynkowo – pielgrzymkowy do Barcelony : 7 – 17.08. (10 dni), koszt : 400 zł + 400 Euro, zapisy w zakrystii