Ogłoszenia duszpasterskie 1.1.2023

1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Nowy Rok jest też Światowym Dniem Modlitwy o Pokój.

2. Jest to także pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszach św. adoracja Najświętszego

Sakramentu a po sumie zmiana tajemnic różańcowych.

3. W tym tygodniu wspominać będziemy: w poniedziałek św. Bazylego Wielkiego i

Grzegorza z Nazjanzu bpów i d. Kościoła, we wtorek Najśw. Imienia Jezus a w piątek uroczystość Objawienia Pańskiego.

4. W piątkową uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, Msze św. sprawowane będą w porządku niedzielnym. Po sumie wyruszy procesja Orszaku Trzech Króli z naszej świątyni przez Rynek, ulicami Paderewskiego, Bankową i Kościuszki z powrotem do naszego kościoła. Zapraszamy wszystkich parafian i mieszkańców Strzegomia do wzięcia udziału w tym szczególnym, radosnym Orszaku, poprzez który wyrażamy naszą wiarę i oddajemy hołd, jak Mędrcy ze Wschodu Nowonarodzonemu Królowi.

5. W tę uroczystość tacę zbieramy dla polskich misjonarzy, święcimy także kadzidło i kredę, które można zabierać do domów po Mszach św. aby oznaczyć drzwi naszych mieszkań, w których przyjmujemy Chrystusa C+M+B+2023.

6. Trwa wizyta duszpasterska w domach naszych parafian. Rozpoczyna się w Strzegomiu w tygodniu o godz. 15.30, w soboty o godz. 14.00, natomiast na wioskach ( poniedziałek w Wieśnicy i wtorek w Granicznej) o godz. 14.30.

7. Wizyta duszpasterska to jedna z form naszej – duszpasterzy służby, polegająca na wspólnej z kapłanem modlitwie, poświęceniu mieszkania lub domu oraz pobłogosławieniu mieszkańców. Kolęda ma charakter dobrowolny i jeśli ktoś nie ma takiego życzenia niech nie otwiera drzwi.

8. W czasie trwania kolędy nie będą sprawowane w tygodniu oprócz sobót Msze św. wieczorne oraz nie będzie czynna kancelaria parafialna. Wszelkie sprawy kancelaryjne proszę zgłaszać po porannej Mszy św.

9. Pielgrzymka do Ziemi Świętej, którą organizuje ks. Mateusz została przesunięta w czasie na 16 – 23 III 2023. Są jeszcze wolne miejsca. Bliższe informacje i nr telefonu na plakacie w gablocie.

 

10. Zachęcamy, by sięgnąć po prasę katolicką.