Ogłoszenia duszpasterskie 8.1.2023

  1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Chrztu Pańskiego, która kończy w Kościele czas Bożego Narodzenia. Dzisiaj też na Mszach św. święcimy wodę, którą można zabierać do domu.

  2. Jest to także druga niedziela miesiąca, w czasie której szczególnie modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów naszego kościoła. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na kościół.

  3. Dziękujemy też wszystkim organizatorom i uczestnikom tegorocznego Orszaku Trzech Króli. Dziękujemy rodzinie Mai i Adama Łąg za wcielenie się w Świętą Rodzinę, panom: Tomaszowi Marczakowi, Krzysztofowi Kalinowskiemu oraz Pawłowi Mosórowi za rolę Trzech Króli, Policji strzegomskiej za czuwanie nad bezpieczeństwem, panu Franciszkowi Piłatowi za auta wiozące Mędrców oraz panom kierowcom, rycerzom, scholii parafialnej, służbie liturgicznej i wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i przebieg Orszaku, wszystkim uczestnikom.

  4. Trwa wizyta duszpasterska w domach naszych parafian. Kolęda rozpoczyna się w tygodniu o godz. 15.30, w soboty o godz. 12.00.

  5. Wizyta duszpasterska to jedna z form naszej – duszpasterzy służby, polegająca na wspólnej z kapłanem modlitwie, poświęceniu mieszkania lub domu oraz pobłogosławieniu mieszkańców. Kolęda ma charakter dobrowolny i jeśli ktoś nie ma takiego życzenia niech nie otwiera drzwi.

  6. W czasie trwania kolędy nie będą sprawowane w tygodniu oprócz sobót Msze św. wieczorne oraz nie będzie czynna kancelaria parafialna. Wszelkie sprawy kancelaryjne proszę zgłaszać po porannej Mszy św.

  7. Pielgrzymka do Ziemi Świętej, którą organizuje ks. Mateusz została przesunięta w czasie na 16 – 23 III 2023. Są jeszcze wolne miejsca. Bliższe informacje i nr telefonu na plakacie w gablocie.

  8. Zachęcamy, by sięgnąć po prasę katolicką.