Ogłoszenia duszpasterskie 10.07.2016

XV Niedziela zwykła

10 lipca 2016 r.

1.Dzisiaj II niedziela miesiąca – Bóg zapłać za złożone ofiary na dalsze prace remontowe w naszym kościele.

2.W tym tygodniu :

- w poniedziałek 11.07. święto św. Benedykta, opata, Patrona Europy

- we wtorek 12.07. św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bpa i męcz.

- w środę 13.07. św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta, po mszy Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

- w piątek 15.07. św. Bonawentury, bpa i dK, po mszy Koronka do Miłosierdzia Bożego

- w sobotę 16.07. uroczystość odpustowa w naszej parafii : MB Szkaplerznej (NMP z Góry Karmel). O godz. 18.30 suma odpustowa, której przewodniczyć będzie Ks. Kan. Jan Banik, proboszcz z Lutyni, rodzinnej parafii Ks. Proboszcza. On też wygłosi kazanie odpustowe. W związku z Odpustem przygotowujemy się na to wydarzenie poprzez Nowennę, którą odprawiamy codziennie po mszy wieczornej. Okazja do spowiedzi codziennie w dni powszednie 15 minut przed mszą. Można również nabywać szkaplerze płócienne i medaliki, które poświęcimy i uroczyście nałożymy nowym czcicielom MB Szkaplerznej w dniu Odpustu. Szkaplerze są do kupienia w zakrystii po mszy. Zapraszamy wszystkich parafian do przyjścia na nasze parafialne „imieniny” w sobotę 16 lipca o godz. 18.30.

3.Strzegomska Zbiórka Krwi 13.07.(środa) w godz. 9.00 – 13.00, hala sportowa OSiR przy ul. Mickiewicza 2. Zapraszamy do przyjścia.

4.Zapowiedzi przedślubne :

- Paweł ŻYŁA, zam. Strzegom, ul. Kościuszki 12/1 i Kamila LODA, zam. Wałbrzych

- Bogusław SUBOCZ, S-m, Sosnowa 19/4 i Paulina POLIKOWSKA, Al. Woj. Pol. 43B/3

5.Zapraszamy na wyjazd pielgrzymkowo – turystyczny do Hiszpanii (okolice Barcelony). W programie odpoczynek nad morzem i fakultatywne wyjazdy autokarem. Koszt : 400 Euro i 400 zł. Zapisy chętnych w zakrystii.

6.Gazety : Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny, Ola i Jaś, Miłujcie się