Ogłoszenia duszpasterskie 24.07.2016

XVII Niedziela zwykła
24 lipca 2016 r.

1. W tym tygodniu :
- w poniedziałek 25.07. święto św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa, patrona kierowców. Zapraszamy na mszę św. o godz. 17.30, a po mszy poświęcenie pojazdów z racji św. Krzysztofa. Samochody do poświęcenia możemy zaparkować na podwórku plebanijnym.
- we wtorek 26.07. wspomnienie Rodziców NMP św. Anny i Joachima
- w środę po mszy Nowenna do MB Nieustającej Pomocy
- w piątek 29.07. św. Marty. Po mszy Koronka do Miłosierdzia Bożego
2. Trwają dni przygotowujące na Światowe Dni Młodzieży, które rozpoczną się niedługo w Krakowie. Młodzież naszej parafii dzisiaj idzie w pielgrzymce pieszej na teren obozu Gross Rosen w Rogoźnicy. Wyjście o godz. 14.00 spod naszego kościoła. Zapraszamy do przyłączenia się do tej grupy nie tylko młodzież, ale również dzieci i dorosłych. Na terenie obozu o godz. 18.00 msza św. i zakończenie pielgrzymki. Jutro po mszy św. zapraszamy uczestników ŚDM na grilla w ogrodzie plebanijnym. W środę wyjazd do Krakowa. Istnieje jeszcze możliwość uczestnictwa w czuwaniu i głównej mszy św. z Papieżem w niedzielę 31.07. Można również uczestniczyć w mszy św. z Ojcem św. Franciszkiem w Częstochowie 28.07.(czwartek). Msza św. o godz. 10.30. Bliższe informacje u Księży naszej parafii. Zachęcamy do wzięcia udziału w tym niezwykłym wydarzeniu dla Polski i całego świata.
3. Gazety : Gość Niedzielny (Rozpoczynają się ŚDM 2016. W tym tygodniu cały świat będzie śledził wydarzenia z Polski. Na pamiątkę tego wydarzenia w Gościu znajdziemy plakat z papieżem Franciszkiem. Można nim przyozdobić okno), Niedziela, Mały Gość Niedzielny, Ola i Jaś, Miłujcie się, L’osservatore Romano