Ogłoszenia duszpasterskie 31.07.2016

XVIII Niedziela zwykła

31 lipca 2016 r.

1. Przeżywamy czas wakacji. Polska przeżywa szczególną chwilę goszczenia młodzieży całego świata w ramach ŚDM w Krakowie. Dzisiaj zakończenie tych pięknych dni. Łączymy się duchowo z młodzieżą również z naszej parafii, którzy wraz z Ks. Sebastianem udali się do Krakowa – jest ich tam cały autokar.

2. W tym tygodniu :

- w poniedziałek 1.08. św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i dK, założyciela zakonu O. Redemptorystów

- w środę po mszy Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

- w czwartek 4.08. św. Jana Marii Vianneya, prez., patrona proboszczów. Jest to I czwartek miesiąca – od 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez wspólnotę MB Królowej Pokoju. O 17.30 msza św. z intencją o nowe i liczne powołania kapłańskie i zakonne, również z naszej parafii

- w piątek dzień czci Najświętszego Serca Pana Jezusa – I piątek. Od 16.30 okazja do spowiedzi, o 17.00 nabożeństwo z litanią do NSPJ i Koronka do Miłosierdzia Bożego. O 17.30 msza pierwszo piątkowa

- w sobotę 6.08. święto Przemienienia Pańskiego, I sobota miesiąca. Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 18.30.

- w przyszłą niedzielę, z racji I niedzieli miesiąca, po sumie o godz. 12.00 zmiana tajemnic w kołach wspólnoty Żywego Różańca w naszej parafii.

3. Polscy misjonarze proszą o pomoc w pracy misyjnej szczególnie proszą zmotoryzowanych. W tym tygodniu czciliśmy św. Krzysztofa, patrona kierowców. Jest taka akcja ogólnopolska – 1 grosz za bezpiecznie przejechany kilometr drogi. Z tych ofiar będzie ufundowany samochód dla misjonarza w dalekim kraju, który mu pomoże dotrzeć do dalekich miejsc, wcześniej nieodwiedzanych. Jeśli ktoś chce wspomóc te akcję, może to uczynić przy wyjściu wrzucając swoją ofiarę do puszki u ministrantów. Bóg zapłać.

4. Gazety : Gość Niedzielny i Niedziela (pełne relacji, zdjęć i doświadczeń młodzieży z ŚDM), Mały Gość Niedzielny, Ola i Jaś, Miłujcie się, L’osservatore Romano