Ogłoszenia duszpasterskie 29 października 2023 r.

 

1. Dzisiaj w liturgii wspominamy dzień poświęcenia naszego kościoła i przeznaczenie go do sprawowania świętych obrzędów chrześcijańskich. Modlimy się za wszystkich fundatorów, dobrodziejów i ofiarodawców naszej świątyni.

2. We wtorek przypada na naszą parafię Wieczysta Adoracja Najśw. Sakramentu. Rozpoczniemy ją o godz. 10.00 a zakończymy nabożeństwem różańcowym o godz. 17.00. Zapraszamy do przyjścia na osobistą adorację, a Róże Różańcowe prosimy o adorowanie według harmonogramu podanego w gablocie ( do odczytania na osobnej kartce). 

3. Prosimy, aby dzieci, które uczestniczyły w modlitwie różańcowej, przyniosły we wtorek plansze z naklejkami, przewidziane słodycze.

4. W środę 1.11. przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. u nas w kościele:7.30, 9.00, 10.30 ( nie będzie Mszy o godz. 12.00 i 18.30). W tym dniu odbywają się Msze na cmentarzach: na ul. Olszowej o godz. 12.00, na ulicy Świdnickiej o 13.00 - nasza parafia przewodniczy i na ul. Wałbrzyskiej o 15.00.

5. W czwartek 2.11. wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30. i 17.30. Tego dnia rozpoczniemy nabożeństwa wypominkowe, które będą rozpoczynać się od poniedziałku do piątku o 16.45 a w soboty o godz. 17.45. Wyczytując imiona naszych zmarłych będziemy modlić się na różańcu. Plan modlitwy na osobnej kartce i w gablocie.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca, wieczorna Msza św. o powołania kapłańskie i zakonne. Ze względu na  wypominki nie będzie adoracji Najśw. Sakramentu.

7. W I piątek miesiąca odwiedziny chorych w godzinach przedpołudniowych. Pamiętajmy o spowiedzi pierwszopiątkowej.

8. W I sobotę zapraszamy na różaniec wynagradzający, medytację i Mszę św. od godz.6.50.

9. Za tydzień I niedziela miesiąca, po Mszach św. adoracja Najśw. Sakramentu, po sumie zmiana tajemnic różańcowych. W niedzielę nie ma modlitwy wypominkowej 

10. Do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny, dla dzieci Mały Gość.