Ogłoszenia duszpasterskie 26 listopada 2023 r.

1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Niedziela Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Taca przeznaczona jest na budowę kościołów w diecezji. Za tydzień obchodzić będziemy I Niedzielę Adwentu. Tradycyjnie będą poświęcone opłatki oraz będzie można kupić świece Caritas na stół wigilijny (duże po 20 zł, małe po 10 zł).

2. Dzisiaj też młodzież z Zespołu Szkół organizuje tradycyjną akcję „Mikołajki” dla Domu Dziecka SALVATOR w Wałbrzychu i przeprowadzi zbiórkę darów do puszek.

3. W tym tygodniu wspominamy: w czwartek św. Andrzeja Ap. Wszystkim solenizantom składamy najlepsze życzenia. 

4. W naszej parafii rozpocznie się cykl spotkań pt. Szkoła Modlitwy. Jest to cykl 4 spotkań, które będą organizowane jako czas przygotowania do świąt Narodzenia Pańskiego, w czasie Adwentu, w każdy czwartek o g. 17.30. Pierwsze spotkanie odbędzie się w ten czwartek, 30.11. Celem Szkoły Modlitwy jest odnowienie, rozbudzenie i ożywienie naszej wiary i osobistej modlitwy. Zapraszamy każdego, kto chce wziąć udział i dobrze przeżyć czas zbliżającego się Adwentu.

5. W związku ze zbliżającym się Dniem św. Mikołaja, schola parafialna organizuje zbiórkę dla chłopców mieszkających w Domu Pomocy Społecznej w Ścinawce Dolnej. Zbiórka odbędzie się od środy do piątku w godzinach 17-18 w salce parafialnej oraz w niedzielę 03.12 przed i po każdej Mszy św.

6. Z racji I piątku miesiąca w godzinach przedpołudniowych odwiedziny chorych.

7. W I sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi rozpoczniemy różańcem o 6.50, potem medytacja i Msza św.

8. Za tydzień I niedziela miesiąca: po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu a po sumie zmiana tajemnic różańcowych.

9. Zapraszamy dzieci na spotkanie z mobilnym św. Mikołajem i jego przyjaciółmi w niedzielę 3 grudnia o godz. 13.00 do 16.00 w Rynku koło fontanny oraz plac zabaw w Strzegomiu.

10. Do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.