Rozpoczęcie Wielkiego Tygodnia

Rozpoczynamy dzisiaj obchód Wielkiego Tygodnia. Do środy włącznie msze św. o godz. 9.00 i 17.30. Kancelaria parafialna czynna tylko w poniedziałek od 15.00 do 17.00. W środę po mszy porannej o godz. 9.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

W czwartek nie ma mszy o godz. 9.00. Księża uczestniczą w Mszy Krzyżma św. w Katedrze. Wieczorem tego dnia kończy się Wielki Post, a rozpoczyna Triduum Paschalne. W Wielki Czwartek o godz. 18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej – pamiątka ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Po mszy przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza adoracji i do godz. 22.00 możliwość adoracji Pana Jezusa w Eucharystii.

W Wielki Piątek od 8.00 do 18.00 dalszy ciąg adoracji. Jest to dzień postu ścisłego – to znaczy 3 bezmięsne posiłki w tym jeden do syta. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. O godz. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej – adoracja Krzyża, który na znak szacunku i wdzięczności całujemy. Po liturgii procesja do Bożego Grobu i do godz. 22.00 adoracja Pana Jezusa w grobie.

W sobotę Kościół czuwa przy Grobie Pańskim. Od godz. 8.00 do 20.30 adoracja w grobie. Od 9.30 co pół godziny poświęcenie pokarmów a stół wielkanocny do godz. 13.00. W Żółkiewce o godz. 11.00, w Wieśnicy o 11.30, a w Granicznej o godz. 12.00. W czasie poświęceń będzie można złożyć produkty na biedne rodziny – młodzież gimnazjalna posortuje złożone podarunki i zrobi z nich paczki, które rozwiezione zostaną do potrzebujących. Prosimy o zgłoszenie się chętnych do rozwiezienia (u Ks. Proboszcza), a także o zgłaszanie rodzin, którym trzeba pomóc – mamy listę takich rodzin, ale może ktoś zna jeszcze innych, którym należy pomóc. O godz. 20.30 zgromadzimy się na centralnej uroczystości całego roku – Wigilii Paschalnej. Rozpoczniemy ją przy ognisku przed kościołem. Przynieśmy ze sobą świece chrzcielne lub inne. Zakończymy te Wielką Noc procesją rezurekcyjną ulicami naszej parafii około północy.

W pierwszy dzień Wielkanocy msze św. o 9.00 (nie będzie o 7.30), 10.30, 12.00 i 18.30.