16.04.2017 - Ogłoszenia duszpasterskie

Dzisiaj porządek Mszy św. : 9.00, 10.30, 12.00 (chrzty) i 18.30.

Jutro w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. tak jak w każdą niedzielę : 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.30. Taca przeznaczona będzie na potrzeby wyższych uczelni katolickich w Polsce.

Okres Wielkanocny, który dziś rozpoczynamy trwa 50 dni i kończy się uroczystością Zesłania Duch Św. Szczególnie uroczyście Kościół przeżywa pierwsze 8 dni, które nazywa „Oktawą”. Każdy dzień tej Oktawy ma charakter uroczystości Wielkanocy. Stąd też nie obowiązuje nas post piątkowy w tym tygodniu. Zapraszamy do uczestnictwa w mszach Oktawy i przyjmowania Komunii św. Msze od wtorku o 9.00 i 17.30 (sobota 9.00 i 18.30).

W przyszłą niedzielę uroczystość Miłosierdzia Bożego – święto Caritasu. Zbiórka ofiar na pomoc, którą niesie Caritas, między innymi poszkodowanym w katastrofie budowlanej w Świebodzicach.

W poprzednią niedzielę zbieraliśmy ofiary na dalsze prace remontowe w naszym kościele. Zebraliśmy kwotę 4330 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

Można się jeszcze zapisać na pielgrzymkę autokarową do Lichenia, Włocławka i Kalisza. Termin : 12-13.05. (piątek-sobota). Koszt : 230 zł. Zapisy w zakrystii. Zapisanych na pielgrzymkę do Medjugorie prosimy o wpłatę należności (200 Euro + 600 zł).

Podziękowania : Księżom Wikarym (celebry i asysty LSO), szafarzom i ministrantom, organiście i scholi (śpiew i muzyka), zakrystiance (dekoracje : ołtarz adoracji, Grób Pański i prezbiterium), paniom za sprzątanie k-ła, Panu Władysławowi i Krzysztofowi Ubychom za iluminację k-ła i nagłośnienie procesji, Panu Janowi Borkowskiemu, Janowi Jaruchiewiczowi, Józefowi Ciochoniowi za pomoc przy Grobie Pańskim i dekracji. Panom ze Służby kościelnej za prowadzenie procesji i baldachimu. Pani Czyczerskiej za maglowanie obrusów. Dziękujemy Żywemu Różańcowi za modlitewne czuwanie, Straży Pożarnej, harcerzom i grupie rekonstrukcyjnej za honorową straż przy Grobie. Pocztom sztandarowym, Policji za zabezpieczenie procesji. Wszystkim ofiarodawcom żywności i młodzieży gimnazjalnej wraz z Panią Katechetką Olą za przygotowanie paczek oraz za rozwiezienie ich do domów. Dziękujemy za życzenia wielkoczwartkowe i świąteczne, za prezenty (ornat od władz miejskich) i wszelką życzliwość.

Gazety : Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Ola i Jaś, Miłujcie się