Ogłoszenia duszpasterskie 28.01.2018

IV Niedziela zwykła

Dzisiaj po każdej mszy św. do puszek zbiórka ofiar na renowację naszej świdnickiej Katedry.

W tym tygodniu przeżywać będziemy :

- we wtorek 30.01. Rocznica Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Świdnicy

- w środę 31.01. św. Jana Bosko, prezbitera. Po mszy porannej o godz. 9.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

- w czwartek 1.02. I czwartek miesiąca. Od godz. 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez wspólnotę Wieczernika MB Królowej Pokoju. O godz. 17.30 msza św. o powołania kapłańskie i zakonne

- w piątek 2.02. święto Ofiarowania Pańskiego, w polskiej tradycji nazywane świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze św. z obrzędem poświęcenia „gromnic”, czyli świec o godz. 9.00 i 17.30. Jest to I piątek miesiąca. Do południa odwiedziny chorych z Komunią św. Od godz. 16.30 okazja do spowiedzi. O 17.00 nabożeństwo ku czci NSPJ i Koronka do Miłosierdzia Bożego. O godz. 17.30 msza św. W tym dniu przeżywamy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, czyli święto zakonnic i zakonników. Taca przeznaczona jest na utrzymanie zakonów klauzurowych w naszej diecezji.

- w sobotę 3.02. I sobota miesiąca. Wspomnienie św. Błażeja. Po mszy o godz. 9.00 obrzęd błogosławieństwa świec i wiernych.

- w przyszłą niedzielę z racji I niedzieli miesiąca po sumie o godz. 12.00 zmiana tajemnic w kołach Żywego Różańca

3. W sobotę 3.02. o godz. 20.00 w restauracji „Stragona” rozpocznie się XVIII Bal Parafialny organizowany przez naszą Radę Parafialną. Oprawę muzyczną przygotowuje zespół z Dobromierza. Dochód z Balu wspomoże fundusz remontowy naszej świątyni. Koszt uczestnictwa to 300 zł od pary. Są jeszcze wolne miejsca – możemy organizować się w stoliki swoich znajomych. Zapraszamy do wzięcia udziału w tym karnawałowej zabawie. Zapisy w zakrystii po mszy. Można jeszcze ufundować nagrodę na loterię fantową w czasie Balu.

4. Wczoraj zakończyliśmy Kolędę – odwiedziny duszpasterzy w naszych domach. Bóg zapłać za otwartość na błogosławieństwo domu i chwilę rozmowy. Przyjęło nas 1795 rodzin, a zamkniętych było 653. To znaczy, że przyjmuje 75 % mieszkańców, a w poprzednim roku było 78% otwartych domów. Gdyby jeszcze ktoś chciał przyjąć księdza to prosimy o indywidualny kontakt w zakrystii.

5. Gazety : Niedziela (relacja z koncertu Kolęd w naszym kościele), Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Ola i Jaś, Miłujcie się