Ogłoszenia duszpasterskie 4.11.2018

XXXI Niedziela zwykła

 

Dzisiaj po sumie o godz. 12.00 zmiana tajemnic w kołach Żywego Różańca.

Dzisiaj o godz. 18.00 nabożeństwo wypominkowe. Modlić się będziemy za zmarłych za których proszą mieszkańcy ul. Kochanowskiego cz. II. Dalszy plan nabożeństw :

- poniedziałek 5.11. – ul. Kościuszki cz. I

- wtorek 6.11. – ul. Kościuszki cz. II, ul. Witosa, Ofiar Katynia, Matejki i Pułaskiego

- środa 7.11. – ul. Bankowa, Paderewskiego i Parkowa

- czwartek 8.11. – ul. Kamienna, Niepodległości i Św. Jana

- piątek 9.11. – ul. Legnicka i Czerwonego Krzyża

- sobota 10.11. – ul. Chopina, Różana i Agatowa

- niedziela 11.11. – ul. Niecała, Kalcytowa, Granitowa, Jaśminowa, Fiołkowa, Mickiewicza, Wyspiańskiego, Staffa i Sikorskiego

Dalszy plan podamy w przyszłą niedzielę. Wypominki rozpoczynają się o godz. 17.00 (sobota i niedziela o 18.00), Wpierw wyczytujemy naszych zmarłych z kartek, które złożyliśmy i modlimy się za nich Koronką do Miłosierdzia Bożego, a następnie w ich intencji sprawujemy mszę św. Zapraszamy do uczestnictwa całe rodziny z dziećmi. Pamiętajmy, że możemy za nich ofiarować Komunię św. i odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

W środę po mszy porannej o godz. 9.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

W piątek 9.11. święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. W naszej parafii II Odpust Najświętszego Zbawiciela Świata. Msze św. o godz. 9.00 i 17.30.

W przyszłą niedzielę 11.11. uroczystość 100 rocznicy Niepodległości Polski. O godz. 9.00 msza za Ojczyznę. Jest to II niedziela miesiąca – zbiórka ofiar na dalsze prace remontowe w naszym kościele. Koperty z nadrukiem do zabrania dzisiaj przy każdym wyjściu z kościoła. W tych kopertach lub przez konto parafialne (numer podany jest na kopercie) możemy złożyć naszą ofiarę na ten cel.

Młodzież przygotowującą się do bierzmowania prosimy o przyjście po mszy do zakrystii. Chodzi o uczniów klasy VIII SP nr 2 i klasy III oddziału gimnazjalnego przy SP nr 2.

Gazety : Niedziela, Gość Niedzielny (min. relacja z Synodu o młodzieży, który odbył się w Rzymie), Mały Gość Niedzielny, Ola i Jaś, Miłujcie się, L’osservatore Romano