Ogłoszenia duszpasterskie 25.10.2020

Dzisiaj w liturgii wspominamy dzień poświęcenia naszego kościoła i przeznaczenie go do sprawowania świętych obrzędów chrześcijańskich.

W środę 28.10. święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Msze św. jak w dni powszednie o 9.00 i 17.30.

W środę po Mszy porannej o godz. 9.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

Za tydzień w niedzielę 1.11. uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. u nas w kościele: 7.30, 9.00, 10.30 i 12.00. Ze względu na stan epidemii w tym roku nie odbędą się Msze Święte na cmentarzach naszego miasta. Zachęcamy do udziału w Mszach Świętych w Kościele oraz aby odwiedziny grobów naszych bliskich zmarłych rozłożyć w tym roku na cały listopad. Z powodu pandemii przez cały listopad, a nie tylko w oktawie Wszystkich Świętych, można uzyskać odpust zupełny dla wiernych zmarłych.

W poniedziałek 2.11. - Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msza św. w naszym kościele o godz. 9.00 i 17.30.

Zapraszamy do modlitwy za zmarłych poprzez „Wypominki”, czyli wypisywanie imion naszych zmarłych i wspólna modlitwa Kościoła. Wypominki wrzucamy do puszki przed ołtarzem. Prosimy o czytelne wypełnienie kartek i wpisanie ulicy naszego zamieszkania. Wypominki rozpoczniemy w Dzień Zaduszny w poniedziałek 2 listopada o godzinie 17.00 a plan nabożeństw wypominkowych podamy za tydzień.

W sobotę 31 października i w poniedziałek 2 listopada o godzinie 10.00 na cmentarzu przy ul. Świdnickiej będzie możliwość poświęcenia nowych pomników nagrobnych. Proszę czekać ma księdza obok bramy głównej.

Zmiana tajemnic w kołach Żywego Różańca odbędzie się wyjątkowo 8 listopada w II Niedzielę miesiąca po Mszy o godzinie 12.00.

Zachęcamy do wzięcia udziału w zbiórce krwi, która odbędzie się 27.10.2020 r. w Hali Sportowej OSiR w godzinach od 9.00 do 13.00.

29 października również przy Ośrodku Sportu i Rekreacji odbędzie się bezpłatna mammografia w godzinach od 13.00 do 17.00.

Ze względu na trwająca pandemię na każdej Mszy Świętej w naszej świątyni może przebywać 210 osób. Prosimy nosić maseczki, dezynfekować ręce oraz zachować stosowny odstęp. Prosimy udawać się na balkony.

Ze względu na nowe obostrzenia kancelaria parafialna będzie nieczynna do odwołania. W sprawach pilnych prosimy kontaktować się telefonicznie lub bezpośrednio po Mszach Świętych.

Gazety : Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Miłujcie się