Ogłoszenia duszpasterskie 10.07.2022

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Przeżywamy dzisiaj II niedzielę miesiąca lipca. Naszą modlitwą ogarniamy wszystkich parafian a szczególnie wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów naszej świątyni, którzy swoje ofiary składają w kopertach lub na konto parafialne.

2. W tym tygodniu wspominać będziemy: w poniedziałek św. Benedykta opata, patrona Europy, we wtorek św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu bpa i męczennika, w środę Świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta, w piątek św. Bonawentury bpa i dr K. a w sobotę Najśw. Maryi Panny z Góry Karmel naszej patronki - uroczystość odpustowa.

3. W związku z odpustem informujemy, że Msza św. zbiorowa z modlitwą do MB Szkaplerznej odprawiona będzie o godz. 7.30 rano a Suma odpustowa o godz. 17.00. Nie będzie już późniejszej Mszy św. Wszystkich parafian serdecznie zapraszamy na tę Uroczystość.

4. Podczas Mszy odpustowej chętni będą mogli otrzymać poświęcony szkaplerz i wstąpić tym samym bo Bractwa św. Szkaplerza. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie swego pragnienia.

5. Gośćmi odpustowymi naszej parafii będą kapłani z dekanatu dlatego prosimy panie, aby upiekły po kawałku ciasta i ewentualnie wsparły naszą kuchnię.

6. Trwają wakacje, wszystkim wyjeżdżającym i goszczącym w naszej parafii życzymy bezpiecznego i szczęśliwego wypoczynku. Przypominamy że w tym czasie wakacyjnym  Msze Święte w naszej parafii  będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godzinie 7.30 natomiast w sobotę wieczorem o 18.30  z wyjątkiem dnia odpustu. W niedziele porządek Mszy św. jak zawsze : 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.30.

7. W czasie wakacji w sprawach kancelaryjnych prosimy zgłaszać się po Mszach Świętych.

8. Zapowiedzi przedślubne :

- Michał Budzowski z naszej Parafii i Monika Guzera z Małowic (zapowiedź III)

- Jarosław Królikowski z Jawora i Renata Foremska z Żółkiewki (zapowiedź II)

- Łukasz Zacher i Aleksandra Kołpak oboje z naszej parafii (zapowiedź II)

9. Do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny