Ogłoszenia duszpasterskie 6.08.2023

1. Dzisiaj przeżywamy I niedzielę miesiąca sierpnia, niedziela Przemienienia Pańskiego. Po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu a po sumie zmiana tajemnic różańcowych.

2. W tym tygodniu wspominamy: wt. św. Dominika prezb., śr. św. Teresę Benedyktę od Krzyża (Edyta Stein) dziew. i męcz. patronkę Europy, czw. św. Wawrzyńca diak. i męcz. a w pt. św. Klarę dziew.

3. W poniedziałek 07.08. od godz. 9.00 do 13.00 akcja krwiodawstwa. Zapraszamy do salki na plebanii.

4. Za tydzień w ramach XXXI Międzynarodowego Festiwalu Folklory na Mszy św. o godz. 10.30 będziemy gościć zespoły z Chile i Irlandii Północnej.

5. Otrzymaliśmy zaproszenie na XIII Koncert Maryjny 15.08. o godz. 18.00 w strzegomskiej Bazylice. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

6. Miesiąc sierpień jest miesiącem abstynencji, modlimy się o trzeźwość Narodu. Ta także czas pieszych pielgrzymek na Jasną Górę. Modlitwą wspieramy pątników.

7. Przypominamy, że w czasie wakacji Msze św. w tygodniu od poniedziałku do piątku będą sprawowane tylko rano o godz. 7.30., w soboty rano i wieczorem czyli o godz. 7.30 i 18.30, w niedziele bez zmian.

8. W czasie wakacji w sprawach kancelaryjnych prosimy zgłaszać się po Mszy św.

9. Wszystkim życzymy szczęśliwych i bezpiecznych wakacji.

10. Gazety : Gość Niedzielny, Niedziela.