Ogłoszenia duszpasterskie 5 listopada 2023 r.

1. Dzisiaj I niedziela miesiąca, po Mszach św. adoracja Najśw. Sakramentu, po sumie zmiana tajemnic różańcowych.

2. Za tydzień w II niedzielę miesiąca modlić się będziemy za wszystkich ofiarodawców     dobrodziejów naszej świątyni.

3. Zapraszamy na nabożeństwa wypominkowe, które rozpoczynają się od poniedziałku do piątku o 16.45 a w soboty o godz. 17.45. Wyczytując imiona naszych zmarłych będziemy modlić się na różańcu. Plan modlitwy na osobnej kartce i w gablocie. W niedzielę modlitwy wypominkowej nie ma.

4. Pamiętajmy o możliwości zyskania odpustu zupełnego do 8 listopada i ofiarowania go w intencji zmarłych.

5. Burmistrz Strzegomia i SCK zapraszają na uroczystości Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada:

godz. 9.30 – Ratusz Miejski – uroczysta sesja Rady Miejskiej

godz. 10.45 – Skwer przy Bazylice – wciągnięcie flagi państwowej na maszt i hymn

godz. 11.00 – Bazylika – Msza św. za Ojczyzną pod przewodnictwem Biskupa Świdnickiego

godz. 12.50 – Skwer przy pomniku I. J. Paderewskiego – Apel Pamięci

godz. 15.00 – Sala widowiskowa SCK – dalsze uroczystości i występy.

6. W naszej parafii 11 Listopada będzie dodatkowa Msza św. o godz. 12.00. Zapraszamy do modlitwy za naszą Ojczyznę.

7. Informujemy, że od 13.XI (poniedziałek) będzie można zamawiać intencje mszalne na rok 2024. Prosimy o rozważne podejście do tej kwestii. Niektórzy rezerwują sobie Msze św. a potem się nie zgłaszają lub nie podają intencji i stypendium.

8. Do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny, dla dzieci Mały Gość.