Ogłoszenia duszpasterskie 3.09.2017

XXII Niedziela zwykła
 

1.Dzisiaj I niedziela miesiąca. Po każdej mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu – dzisiaj mająca szczególny charakter ekspiacyjny – zadośćuczynienia za profanację, która dokonała się w naszej diecezji. Po sumie o godz.12.00 zmiana tajemnic w kołach Żywego Różańca.

2.Jutro 4.09. rozpoczęcie nowego roku szkolnego. O godz. 8.00 msza św. dla dzieci i młodzieży naszych szkół : Szkoły Podstawowej nr 2 i Liceum Ogólnokształcącego. Dzieci z klasy I Szkoły Podstawowej zapraszamy z tornistrami, które poświęcimy. Prosimy o obecność poczty sztandarowe szkół. Zapraszamy nauczycieli, dyrekcje szkół i rodziców.

3.W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, którą po wakacjach będziemy odprawiać po mszy porannej o godz. 9.00.

4.W czwartek z racji I czwartku miesiąca o godz. 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez wspólnotę Wieczernika MB Królowej Pokoju. O 17.30 msza o powołania kapłańskie i zakonne.

5.W piątek 8.09. święto Narodzenia NMP zwane w Polsce świętem Matki Boskiej Siewnej. Msze św. w naszym kościele o godz. 9.00 i 17.30. Po mszach poświęcenie ziarna pod zasiew. W tym dniu we wszystkich parafiach naszego kraju odbędzie się akt oddania Niepokalanemu Sercu NMP Kościoła, Ojczyzny i każdej rodziny. Zapraszamy do uczestnictwa w tym wydarzeniu w 100 rocznicę objawień fatimskich, w których MB prosiła o takie poświęcenie się świata pod jej opiekę.

6.W przyszłą niedzielę z racji II niedzieli miesiąca zbiórka ofiar na prace remontowe w naszym kościele. Koperty z nadrukiem do zabrania dzisiaj przy wyjściu z kościoła. Zbieramy na dalsze prace przy wystroju wnętrza świątyni – III piętro balkonów. Trwają jeszcze prace przy organach – czeka nas złocenie elementów dekoracyjnych prospektu organowego. Przygotowywane są 3 nowe konfesjonały i następne stacje Drogi Krzyżowej. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.

7.Gazety : Gość Niedzielny (min. Dlaczego trzeba i warto być zawsze w niedzielę na Mszy św. ?), Niedziela, Mały Gość Niedzielny (bezpłatny dodatek – audiobook z pierwszą częścią powieści „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza), Ola i Jaś, Miłujcie się