Ogłoszenia duszpasterskie 8.10.2017

XXVII Niedziela zwykła

1.Dzisiaj II niedziela miesiąca. Bóg zapłać za złożone ofiary na dalsze prace remontowe w naszym kościele. Dzisiaj Dzień Papieski organizowany po raz siedemnasty w Polsce i poza jej granicami. Po mszy św. do puszek zbiórka ofiar na Dzieło Nowego Tysiąclecia fundusz stypendialny dla uzdolnionej polskiej młodzieży. Fundusz obecnie wspomaga 2200 uczniów i studentów.

2.W tym tygodniu :

- w poniedziałek 9.10.bł. Wincentego Kadłubka, biskupa. W tym dniu wyrusza pielgrzymka samolotowa do Fatimy. Pod opieką Ks. Wojciecha Balińskiego wyjeżdża 25 osób. Prosimy ich o modlitwę w tym szczególnym miejscu, gdzie 100 lat temu ukazała się Matka Najświętsza trójce dzieci.

- w środę po mszy porannej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

- w piątek 13.10. bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera. Po mszy wieczornej o 17.30 Koronka do Miłosierdzia Bożego

- w przyszłą niedzielę o godz. 17.00 dodatkowa msza św. dla rodziców dzieci I komunijnych i młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Po mszy sprawy organizacyjne.

3.W środę 11.10. w godz. 9.00 – 13.00 w naszym Domu Parafialnym zbiórka krwi w ramach kolejnej akcji krwiodawstwa. Zapraszamy chętnych do oddania krwi potrzebującym.

4.Parafia nasza chce zorganizować pielgrzymkę do Izraela – Ziemi świętej. Termin : 16 – 23.02. 2018 r.(8 dni), cena : 2980 zł., szczegółowy program i zapisy w zakrystii z zaliczką 1000 zł.

5.Zbliżają się dni pamięci o zmarłych. Jedną z form pamięci o nich jest pisanie „wypominek”, czyli kartek z imionami zmarłych, których chcemy polecić Panu Bogu. Kartki wypominkowe są wyłożone przy wyjściu z kościoła, przy kaplicy Miłosierdzia Bożego i kaplicy MB Szkaplerznej. Możemy zabrać je ze sobą do domu. Wypełnijmy je według wskazówek tam podanych i wrzućmy do skrzynki, która będzie wystawiona w prezbiterium kościoła. Pamiętajmy, aby wpisać nazwę ulicy zamieszkania, abyśmy wiedzieli w który dzień będzie modlitwa za naszych zmarłych.

6.Gazety : Gość Niedzielny (min. Co robić, gdy nasze dorastające dzieci przestają chodzić do kościoła?), Niedziela, Mały Gość Niedzielny (bezpłatny dodatek – audiobook z drugą częścią powieści „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza), Ola i Jaś, Miłujcie się