Ogłoszenia duszpasterskie 4.03.2018

III Niedziela Wielkiego Postu

Dzisiaj I niedziela miesiąca, po każdej mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Po sumie o godz. 12.00 zmiana tajemnic w kołach Żywego Różańca. Na mszy św. o godz. 10.30 modlić się będziemy za tzw. Żołnierzy Wyklętych w hołdzie ich bohaterstwu. O godz. 18.00 kolejne nabożeństwo Gorzkich Żali.

Dzisiaj od mszy św. o godz. 9.00 przy wyjściu z kościoła zbiórka ofiar na pomoc w chorobie nauczycielce Zespołu Szkół Specjalnych w Świdnicy Beacie Łotarewicz. Przez lata pomagała innym, teraz sama potrzebuje pomocy. Nauczyciele i uczniowie Szkoły Specjalnej w Strzegomiu będą kwestować przy wyjściu z kościoła. W sobotę 10.03. od godz. 9.00 turniej charytatywny w piłkę siatkową w hali OSiR w Strzegomiu, z którego dochód przeznaczony jest też na ten cel.

Od jutra Rekolekcje wielkopostne dla dzieci SP nr 2. W poniedziałek, wtorek i środa nauki będą dla dzieci starszych kl. V – VII i II – III Gimnazjalna o godz. 9.00 z mszą św. Dzieci młodsze kl. O – IV i przedszkola o godz. 10.30 z tym, że w poniedziałek nauka będzie w szkole SP nr 2. W środę spowiedź rano od godz. 8.30. Nie będzie nabożeństwa Nowenny do MB Nieustającej Pomocy. Rekolekcje prowadzi Ks. Marcin Banaczyk z Wałbrzycha.

W piątek Droga Krzyżowa : rano po mszy o godz. 9.00 i o godz. 17.00. W ten piątek 9.03. dodatkowa Droga Krzyżowa dla młodzieży, szczególnie przygotowującej się do bierzmowania, o godz. 18.30 połączona z adoracją krzyża. Młodzież klas III Gimnazjum w tym tygodniu ma egzamin przed przyjęciem bierzmowania – wtorek, środa i czwartek w kancelarii parafialnej. Bierzmowanie w naszej parafii będzie 12.04. (czwartek) godz. 17.00. Udzieli go Bp I. Dec, ordynariusz świdnicki.

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Rekolekcje wielkopostne dla młodzieży i dorosłych. Poprowadzi je Ks. Krzysztof Gierat ze Zgromadzenia Księży Klaretynów. Plan rekolekcji przy wyjściu z kościoła. Dodatkowa msza w przyszłą niedzielę o godz. 17.00 dla rodziców dzieci komunijnych i bierzmowanych.

W przyszłą niedzielę z racji II niedzieli miesiąca zbiórka ofiar na prace remontowe. Koperty są wystawione przy wyjściu. Zbieramy na dalsze prace przy wystroju wnętrza świątyni, organy i konfesjonały.

Zapowiedzi przedślubne :

- Michał SZYMAŃSKI, zam. S-m, ul. Chopina 1/4 i Brygida SMÓLKA, zam. Jaroszów 95/1

Gazety : Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny, Ola i Jaś, Miłujcie się