Ogłoszenia duszpasterskie 4.08.2019

XVIII Niedziela zwykła

Dzisiaj I niedziela miesiąca. Po każdej mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Po sumie o godz. 12.00 zmiana tajemnic w kołach wspólnoty Żywego Różańca w naszej parafii.

We wtorek 6.08. święto Przemienienia Pańskiego. Msza św. w naszym kościele tak jak codziennie w dni powszednie o godz. 17.30.

W środę po mszy św. Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy.

W czwartek 8.08. św. Dominika, prezbitera. Założyciela zakonu Ojców Dominikanów i Sióstr Dominikanek.

W piątek 9.08. święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein – wrocławianki z pochodzenia), dziewicy i męczennicy, Patronki Europy. W tym dniu w Częstochowie zakończenie Pieszej Pielgrzymki Diecezji świdnickiej. Wcześniej całonocne czuwanie przy obrazie M.B. Częstochowskiej dla naszej diecezji. W naszym kościele po mszy Koronka do Miłosierdzia Bożego.

W sobotę 10.08. święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

W przyszłą niedzielę z racji II niedzieli miesiąca tradycyjna zbiórka ofiar na dalsze prace remontowe w naszym kościele. Koperty z nadrukiem są do zabrania dzisiaj przy każdym wyjściu z kościoła. W tych kopertach lub przez przelew na parafialne konto możemy złożyć nasz dar na ten cel. Zbieramy na prace adaptacyjne na II piętrze kościoła : renowacja ławek, podłóg, podestów i empor balkonów. Jeszcze trwają prace przy organach. Powstają nowe stacje Drogi Krzyżowej. Odnowione zostały drzwi boczne do kościoła.

W czwartek 15.08. w uroczystość Wniebowzięcia NMP o godz. 15.00 msza św. w Żółkiewce. Będzie to zarazem okazja do Dożynek Parafialnych – podziękowania Panu Bogu za tegoroczne zbiory. Po mszy przy krzyżu odbędzie się na terenie boiska Turniej Wsi naszej parafii : Żółkiewki, Wieśnicy i Granicznej. Zapraszamy do uczestnictwa wszystkich mieszkańców naszej parafii. W programie wiele atrakcji dla każdego. Plan szczegółowy w gablocie na zewnątrz kościoła.

Również 15.08. po mszy wieczornej o godz. 19.30 koncert Pieśni Maryjnych w wykonaniu zaproszonych gości i Pana Józefa Kuźmy. Zapraszamy do naszej świątyni.

Gazety : Niedziela, Gość Niedzielny (min. o „ekonomii nieba”, czyli wyborze dóbr prawdziwych), Mały Gość Niedzielny, Ola i Jaś, Miłujcie się, L’osservatore Romano