Ogłoszenia duszpasterskie 5.04.2020

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

Dzisiaj o godz. 18.00 nabożeństwo Gorzkich Żali. Taca zbierana na tym nabożeństwie jest na kwiaty do Bożego Grobu. Można również na ten cel wrzucić ofiarę do skarbonki w głównym przejściu kościoła.

W czwartek wieczorem kończy się Wielki Post, a rozpoczyna Święte Triduum Paschalne. Rano nie ma mszy o godz. 9.00. W Wielki Czwartek upamiętniamy Ostatnią Wieczerzę, ustanowienie sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Msza św. o godz. 18.00 bez udziału wiernych – jedynie zamawiający intencje.

W Wielki Piątek o 18.00 Liturgia Męki Pańskiej. Wielki Piątek to dzień postu ścisłego (3 posiłki w tym jeden do syta).

W sobotę Wigilia Paschalna rozpocznie się o godz. 20.30. Po tym centralnym wydarzeniu roku liturgicznego błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem w drzwiach świątyni dla całej naszej parafii.

Możemy skorzystać ze spowiedzi codziennie przed mszą św. Adoracja Pana Jezusa w Grobie Pańskim w sobotę przez cały dzień. Ze względu na obostrzenia przepisów adoracja będzie w przedsionku kościoła od głównego wejścia. Zachowajmy przepisy dotyczące ogólnych zasad w stanie epidemii – nie może być więcej niż 5 osób.

Poświecenia pokarmów w tym roku odbędą się w naszych domach. Głowa rodziny przed spożyciem wielkanocnego śniadania pobłogosławi pokarmy modlitwą, którą można znaleźć na naszej stronie internetowej.

Zachęcamy do uczestnictwa w obrzędach Wielkiego Tygodnia poprzez telewizję, radio lub internet. Możemy skorzystać z łaski Komunii duchowej, którą wzbudzimy w sobie podczas uczestnictwa w transmisji telewizyjnej.

W niedzielę wielkanocną pierwsza msza o godz. 9.00, dalej o 10.30, 12.00 i 18.30.

Gazety : Niedziela