Ogłoszenia duszpasterskie 21.08.2016

XXI Niedziela zwykła

21 sierpnia 2016 r.

1. Przeżywamy ostatnie dni wakacji – dzisiaj msze św. według porządku niedzielnego. W dni powszednie msza św. o godz. 17.30 (sobota o 18.30). Okazja do spowiedzi 15 minut przed mszą w dni powszednie. Różaniec odmawiany jest codziennie pół godziny przed mszą. Kancelaria parafialna czynna jest 2 razy w tygodniu : w poniedziałek i piątek od 15.00 do 17.00.

2. W poniedziałek 22.08. NMP Królowej.

W środę 24.08. święto św. Bartłomieja, Apostoła. Po mszy Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

W piątek uroczystość NMP Częstochowskiej. Po mszy Jasnogórskie Śluby Narodu Polskiego i Koronka do Miłosierdzia Bożego. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W sobotę 27.08. św. Moniki, matki św. Augustyna.

3. W poprzednią niedzielę w ramach comiesięcznej zbiórki ofiar na prace remontowe w naszym kościele zebraliśmy sumę : 2575 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

4. W czwartek 25.08. Akcja Krwiodawstwa przy naszym kościele : od 9.00 do 13.00 w salce na plebani. Zapraszamy wszystkich chętnych – Uratuj życie przecież masz to we krwi !

5. Zapowiedzi przedślubne :

- Robert CUDEK, zam. Ujazd Dolny i Marta RZEŚNIEWICZ, zam. Bartoszówek

6. Parafia nasza organizuje 2 dniową pielgrzymkę autokarową do Krakowa – Łagiewnik,  Zakopanego, Ludźmierza, Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic. Termin : 30.09 –1.10.(piątek i sobota). Koszt : 220 zł. (przejazd, kwaterunek, wyżywienie, wejścia i przewodnik). Szczegóły w gablocie. Zapisy tylko z zaliczką 100 zł w zakrystii.

7. Gazety : Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny, Ola i Jaś, Miłujcie się, L’osservatore Romano