Ogłoszenia duszpasterskie 4.09.2016

XXIII Niedziela zwykła

4 września 2016 r.

Dzisiaj I niedziela miesiąca po każdej mszy adoracja Najświętszego Sakramentu. Po sumie o godz. 12.00 zmiana tajemnic w kołach wspólnoty Żywego Różańca z naszej parafii.

Po wakacjach odprawiamy msze św. w dni powszednie o godz. 9.00 i 17.30. Różaniec odmawiany jest codziennie o godz. 8.30. Okazja do spowiedzi w dni powszednie 15 minut przed mszą. Kancelaria parafialna czynna 2 razy w tygodniu : w poniedziałek i piątek od 15.00 do 17.00.

W środę po mszy porannej o godz. 9.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

W czwartek 8.09. święto Narodzenia NMP (MB Siewnej) – msze o godz. 9.00 i 17.30. Po mszach obrzęd poświęcenia ziarna na zasiew.

W piątek po mszy wieczornej o godz. 17.30 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

W przyszłą niedzielę z racji II niedzieli miesiąca zbiórka ofiar na dalsze prace remontowe w naszej parafii. Koperty z nadrukiem są do zabrania dzisiaj po każdej mszy przy wyjściu. W tych kopertach lub przez konto parafialne, którego numer wydrukowany jest na tej kopercie, możemy złożyć nasz dar na utrzymanie naszego kościoła. Zbieramy na dokończenie organów, a także na nowy wystrój kościoła – malujemy i złocimy empory balkonów - teraz rozpoczniemy na II piętrze. Przypominamy, ze możemy stać się fundatorami medalionów z Apostołami (6 tys.) szczególnie tych, których imiona nosimy np. : Piotr, Andrzej, Jan, Tadeusz, Tomasz. Dziękujemy za każdy gest zaangażowania.

9.09.(piątek) odbędzie się próba scholi młodszej o godz. 16.00 w salce na plebani. Natomiast 11.09. (niedziela) odbędzie się spotkanie młodzieży, która uczestniczyła w ŚDM w Krakowie. Może oczywiście przyjść również każdy młody człowiek, który chce przeżyć piękna przygodę życia, a nie był w Krakowie. Spotkanie o 18.00 w salce na naszej plebani.Spotkanie o 18.00 w salce na naszej plebani.

Pielgrzymka do Krakowa i Zakopanego. Termin : 30.09. – 1.10. (2 dni), koszt : 220 zł. Szczegóły w gablocie. Zapisy w zakrystii.

Gazety : Gość Niedzielny (o kanonizowanej dzisiaj Matce Teresie z Kalkuty), Niedziela, Mały Gość Niedzielny (gra planszowa dla całej rodziny), Ola i Jaś, Miłujcie się