Ogłoszenia duszpasterskie 18.09.2016

XXV Niedziela zwykła

18 września 2016 r.

Dzisiaj Niedziela Środków Społecznego Przekazu – modlimy się za dziennikarzy i wszystkich pracowników Radia, Telewizji, Internetu i Gazet o poszanowanie prawdy. Dzisiaj po mszy do puszek zbiórka ofiar na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi we Włoszech.

W poniedziałek 19.09. wspomnienie bł. Gerharda Hirschfeldera, związanego z naszą diecezją poprzez pracę duszpasterską w Kotlinie Kłodzkiej. O godz. 19.00 na plebani spotkanie Rady Duszpasterskiej naszej parafii, a więc księży, katechetów, szafarzy, organisty, zakrystianki i prowadzących grupy parafialne.

We wtorek 20.09. wspominamy św. Męczenników Koreańskich.

W środę 21.09. święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. Po mszy o godz. 9.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

W piątek 23.09. św. O. Pio z Pietrelciny, prezbitera. Po mszy wieczornej Koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu nasza scholka dziecięca ma swoje 10 „urodziny”. Zapraszamy na mszę św. o godz. 17.30, a po mszy na spotkanie do ogrodu parafialnego lub w razie niepogody do salki parafialnej. Zaproszenie jest dla wszystkich, którzy należeli lub należą obecnie do grona śpiewających w scholi, której patronem jest św. O. Pio.

W sobotę 24.09. zapraszamy młodzież naszej parafii na kolejne spotkanie w ramach Domu na Skale. O godz. 18.00 gromadzimy się przed plebanią. Zapraszamy każdego młodego człowieka, który chce mądrze i dobrze przeżywać swoją wiarę.

Również w sobotę o godz. 9.00 msza z udziałem Absolwentów LO w Strzegomiu, którzy w tym dniu zjadą się do swojej „Alma Mater”, czyli Matki Wychowawczyni.

Zapowiedzi przedślubne :

- Grzegorz KAROŃ, zam. Żółkiewka 24 i Kamila BROKOS, zam. S-m, Szarych Szeregów 37

9. Gazety : Gość Niedzielny (Czy Polacy w Anglii mają się czego bać ?), Niedziela, Mały Gość Niedzielny, Ola i Jaś, Miłujcie się, L’osservatore Romano