Ogłoszenia duszpasterskie 14.04.2019

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

 

Dzisiaj II niedziela miesiąca. Bóg zapłać za złożone ofiary na dalsze prace remontowe. O godz. 18.00 nabożeństwo Gorzkich Żali. Taca zbierana na tym nabożeństwie jest na kwiaty do Bożego Grobu. Można również na ten cel wrzucić ofiarę do skarbonki w głównym przejściu kościoła.

W poniedziałek 15.04. po mszy św. wieczornej o godz. 18.00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania : kl. VIII i III Gimnazjum. Obecność obowiązkowa.

We wtorek 16.04. dzień modlitw za wstawiennictwem Patronki naszej parafii MB Szkaplerznej. O godz. 17.30 msza zbiorowa w różnych intencjach. Intencje zgłaszamy w zakrystii.

W środę po mszy porannej o godz. 9.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Dzieci I Komunijne przyjdą na próbę w tym dniu ma godz. 16.00.

W czwartek wieczorem kończy się Wielki Post, a rozpoczyna Święte Triduum Paschalne. Rano nie ma mszy o godz. 9.00 – Księża uczestniczą w Mszy Krzyżma w Katedrze. W Wielki Czwartek upamiętniamy Ostatnią Wieczerzę, ustanowienie sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Msza św. o godz. 18.00. Po mszy procesja do ołtarza adoracji i adoracja do 22.00.

W Wielki Piątek rozpoczęcie adoracji o godz. 8.00 i potrwa do godz. 18.00. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. O 18.00 Liturgia Męki Pańskiej, którą zakończy procesja do Bożego Grobu i adoracja do 22.00. Wielki Piątek to dzień postu ścisłego (3 posiłki,1 do syta)

W sobotę adoracja od godz. 8.00 do 20.30. Od godz. 9.00 do 13.00 co pół godziny poświęcenie pokarmów. Poświęcenia na wioskach : Żółkiewka godz. 11.00, Wieśnica 11.30, Graniczna o 12.00. Wigilia Paschalna rozpocznie się o godz. 20.30. Przynieśmy ze sobą świece. Po tym centralnym wydarzeniu roku liturgicznego procesja rezurekcyjna ulicami parafii.

W niedzielę wielkanocną pierwsza msza o godz. 9.00, dalej o 10.30, 12.00 i 18.30.

Prosimy o pomoc w organizacji tych bardzo ważnych dni. Żywy Różaniec prosimy o dyżur adoracyjny (plan jest w gablocie). Straż Pożarną, harcerzy i inne formacje „militarne” prosimy o straż honorową przy Grobie Pańskim. W sobotę będzie zbiórka darów dla najbiedniejszych do koszów – młodzież PSP nr 2 prosimy o segregację żywności, a chętnych do rozwiezienia paczek prosimy na godz. 13.00 do zakrystii. Panów ze Służby Kościelnej prosimy o baldachim, prowadzenie księdza z monstrancją i przygotowanie obrzędu umycia nóg. Policję prosimy o zabezpieczenie procesji rezurekcyjnej w nocy z soboty na niedzielę.

Chorych odwiedzimy w Wielki Piątek od godz. 9.00. Zgłoszenia chorych w zakrystii.

Zapowiedzi przedślubne :

- Karol SŁOMSKI, zam. Bielany Wrocławskie i Martyna SŁOWIK, parafia tutejsza

- Michał MISEK, parafia tutejsza i Natalia PECIA, parafia św. Piotra i Pawła w Strzegomiu

Gazety : Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Ola i Jaś, Miłujcie się, ministranci rozprowadzają baranki wielkanocne – ofiary zbierane są na fundusz ministrancki.